26 Balas

VIP Member

actually dr ni dia tgk tumbesaran bayi... okay. masa ank 1st sy. sy gdm on diet... bila perkembangan anak semua okay...nurse just pesan masa hari due date tu 27/6 tu..sy kena bersalin jugak..xboleh lebih hari..if xde apa² tanda bersalin masa 27/6 tu sy kena pegi hospital jugak...so alhamdulillah sy bersalin normal on due date tu... bila anak ke2 plak. sy gdm on ubat(pil), bila dah 36weeks tu scan perut baby masa tu dah almost 3kg, so doc tak nak baby terlalu besar so dia suruh refer hospital sbb nak kena bersalin masa 38w. so g hospital dpt appt bagai, die² mmg kena bersalin on 38w. dapat tarikh bersalin n warded lah. so kena induce lah yg ni... n bersalin tepat 38w and baby keluar berat 2.8kg... so doc sebenarnya apa² yg dia decide adalah utk kebaikan kita dan juga baby...just follow je apa yg doc suggest ok puan..

sy skrg gdm on insulin. doc kk ckp kena bersalin 37w. tp sy belum jumpa pakar lg utk dptkan tarikh tu. nervous pulak.. masa 27w sy scan, baby baru 1kg+. ok ke?

VIP Member

Sy gdm on dc, anak first serah diri 38w patut induce. Last2 pilih utk ceaser, lg pun special baby, dh gugur byk kali so doktor tak bg bersalin normal. Berat baby 3.5 kg. Yg second tggu smpai 39w6d baru dpt surat masuk wad nk induce ubat. Tp sakit perut sehari sblm tu, dpt bersalin normal. Doktor scan byk kali takut baby besar, keluar2 3.75 kg. Alhamdulillah semua selamat ☺️☺️

Saya baru lepas bersalin..gdm on diet..dapat surat masuk hosp tarikh edd 1/11 sebab baby seronok duduk dalam perut tak mau keluar..induce 2/11 dan bersalin hari yang sama saya induce.. Masa anak no 3, gdm on diet juga tapi xkena masuk hospital dan bersalin pada 38m 6h.. tu antara pengalaman saya..moga ibu dan baby dipermudahkan urusan ye..

sye gdm on dc. doctor pakar bgi date smpai 39w6d. incase xde tanda bersalin, kena serah diri, masuk ubat. yg penting xboleh lebih due date. tapi depends on certain case jugak. ade yg 37w dh kena serah diri sbb bby besar. mcm sye bby dlm normal range lagi. 2.7kg 36w2d and doctor kata x perlu czer.

GDM ON DIET here. Baru melahirkan on June haritu. Kena serah diri masa 40weeks, induce 40weeks 1day & 40weeks 2 days induce kedua & terus melahirkan. So, jawapan dia no untuk 38weeks kena masuk hospital. Maybe ikut jugak KK/ doktor masing masing. Kalau GDM teruk makna nya kena serah diri awal la kot.

sy ade kawan bersalin tahun lps gdm on dc. dia bgtaw mmg klau dah ade gdm ni doc bgtahu xleh bersalin lebih dr due. sbb nk avoid baby terlalu besar nnt susah nk teran pastu lg lmbt lg risky utk ibu n baby. so kwn sy kena induce week 38. berat baby sis dlm kandungan dh brp tu?

Minum ais tiada kaitan baby besar melainkan minum air manis berais tu logic ☺️

VIP Member

klu ade gdm sebelum atau semasa mngndung...mmng akn bersalin 38w..sye ank sulung gdm.. bersalin 37w4d..tahun 2018.. skng preggy ank kedua doc dh plan.. sye akn bersalin 38w...sptutnye pertgahn feb 2023 akn jd awal bulan feb 2023

kalau tak silap sy, doc pernah bgtau yg gdm on dc takleh overdue. kena serah diri 39w-40w. bergantung pada berat baby jugak kot. tp kalau gdm on ubat, kena serah diri 38w. kalau on insulin lak, lg awal kena serah diri 37w..

maaf sis. tumpang tanya. mmg on insulin kena 37w ya. sy gdm on insulin. tp baru start insulin masa 30w. 2 minggu lg baru nak jmpe pakar utk dptkan tarikh bersalin.

saya semalam baru tanya nurse pasal soalan awak ni, nurse kata tak betul.. cuma tak boleh bersalin lebih dari due date awak jer.. kalau takde tanda2 nk bersalin sebelum due date tu.. kena serah diri.

pengalaman saya 2 org anak kena bersalin awal seminggu.tapi skrg saya prgnt anak ke 4 ada gdm on diet jgk..misi ckp xpayah bersalin awal.boleh tggu smpai due date kita.tapi xboleh lebih Dari due.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan