Sesi Tanya Pakar bersama Dr. Tengku Nur Atiqah, Kaunselor Laktasi Bertauliah, Pengarah Bondahaven

Jom bersama dengan Dr. Tengku Nur Atiqah, Kaunselor Laktasi Bertauliah dengan kami pada 16 Oktober 2020, Jam 3.00 petang dengan topik yang sangat dekat dengan para ibu iaitu ๐Œ๐ž๐ง๐ฒ๐ฎ๐ฌ๐ฎ ๐๐š๐๐š๐ง : ๐€๐ฉ๐š ๐ฒ๐š๐ง๐  ๐›๐š๐ซ๐ฎ ๐›๐ž๐ซ๐ ๐ž๐ฅ๐š๐ซ ๐ข๐›๐ฎ ๐ฉ๐ž๐ซ๐ฅ๐ฎ ๐ญ๐š๐ก๐ฎ. Ajukan sebarang permasalahan atau perkongsian yang anda alami bersama kami di ruangan komen bawah dan nantikan jawapan terus daripada pakar kami kepada anda. #asktheexpert #TAPprihatin #tanyaTAP

Sesi Tanya Pakar bersama Dr. Tengku Nur Atiqah, Kaunselor Laktasi Bertauliah, Pengarah Bondahaven
44 Balas
Tulis jawapan

Boleh saya tau cara terbaik atasi sembelit di masa hamil? kandungan sekarang ialah 4 bulan 6 hari. kerap sangat susah buang air besar. Terima Kasih.๐Ÿ˜Š

4y ago

Makan buah naga

Saya dah masuk 38minggu. And kalau perut tibaยฒ keras and anak kurang gerak. saya kena pergi ke hospital ke? Sbb kalau malam selalunya baby akan aktif.

4y ago

Ya Puan, harap Puan boleh ke hospital secepat mungkin utk periksa keadaan bayi.

salam doktor, ank sy sudah cecah usia 4bulan, dan ank sy dh nipple confuse..masih blh ke lg sy df anak sy? sy penat jd epmom, perlu jaga waktu pam..

4y ago

terima kasih doktor sudi balas pertanyaan sy

hai doc..sy nk tnya.. sy ada IBS n skrg sy pregnant 11 minggu 5 hari n sy amat sukar membuang boleh suggestkn sy apa y patut sy buat..tq doc

4y ago

Untuk keadaan Puan saya cadangkan amalkan makanan berserat tinggi, lebihkan sayuran dan boleh cuba buah buahan seperti betik, dan prune kering. Sekiranya pemakanan tak membantu, lebih baik utk Puan rujuk kepada pakar Obstetrik yg mengetahui keadaan kandungan Puan

Assalamualaikum doktor..sy bakal mama ank pertama..nak mnta nasihat doktor untuk bakal2 ibu untuk susukan baby sehingga umur 2 tahun..

4y ago

terima kasih doktor...๐Ÿฅฐ๐Ÿฅฐ๐Ÿฅฐ

Macam mana nk maintain pengeluaran susu tu ye..kadang2 stress bile kjap byk kjap skit bile express..tambah pulak MIL asyik ckap susu xckop

4y ago

Jika masih menyusu direct sepenuhnya, boleh teruskan menyusu ikut demand. Jika sudah mula bekerja dan mengepam, Puan mesti ada jadual pumping yang konsisten. Boleh cuba power pumping juga utk tingkatkan pengeluaran susu jika perlu, atau urutan tambah susu. Jika Puan masih berpantang, adalah normal utk susu sedikit pada waktu pengepaman, jika bayi masih minum secara direct sepenuhnya. Yang penting, anak Puan kenyang dan sihat ๐Ÿ˜Š

Dr soalan saya..Sya dah ccuk ubt prcng..tapi saya ada bersama suami. Saya bru 3 bulan baby. Tu tanda pa ye. Skrng saya ada wrna koko

4y ago

Bukan. Baby saya baru 2 bulan lebih. Saya dah ccuk ubt prcng. Skrng masalah saya. Saya ada wrna koko. Sis ada terlajak ckit ๐Ÿ˜Š gn suami. Adakah sis mgdung..

saya dah pergi malam semalam,dktor kata semua okey.cuma tggu jaa 2mggu bagi nak nmpk kandungan tu betulยฒ nampak..

4y ago

hari ni scan kantung tak nampakโ˜น๏ธ๐Ÿ˜“kemungkinan tak jadi.bleeding macam period tapi tak sakit..๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ

askm..doc sy prgnt 17weeks..,bilakh msa ssuai untuk scan..xsbar nk tgk prkmbgan bby...#first bby

4y ago

Wsalam, tahniah! Utk lihat perkembangan jantina bayi, Puan boleh cuba scan pada usia kandungan seawal 18 minggu, jika bayi bagi kerjasama.

assalamualaikum Dr. mcmne saya nak stop bf? adakah bahaya pregnant still bf?

4y ago

ok terima kasih ๐Ÿ˜˜