Nak tanya 28 weeks dah boleh minum air kelapa ke. Dah lama saya tahan minum air kegemaran

15 Balas
Tulis jawapan

kenapa tahan sampai 28w ๐Ÿ˜…. air fav tu. saya dr 12w-13w saya minum da. memula tu minum sikit dulu. kalau okay boleh je teruskan minum. minum niat baby nak sihat je. jgn pikir bukan2. skrg dah 27w lagi kuat minum. elok minum yg tanpa gula n tanpa ais. kadang saya minum dr dlm kelapa tu. sedap

boleh je minum sis , sy sgt suka air kepala dri sblm kawin smpai skrg masih mnum 27weeks . kalau sis rsa risau nk minum , sblm minum mnta selawat dan doa smoga ibu dan baby tkde effect ape ape mnum air tu . InsyaAllah

Saya masa anak first kerap je minum air kelapa sis..bagus utk baby jugak.. Alhamdulillah masa bersalin anak first dulu bersih je keluar..wangi je bau baby..๐Ÿฅฐ๐Ÿคฒ๐Ÿป๐Ÿ˜๐Ÿคญ

1y ago

samaยฒ..๐Ÿฅฐ๐Ÿ‘๐Ÿป

boleh sis. dari awal mengandung boleh minum. saya 12w rasa sikit2 then 16week minum satu biji dr kelapa tu tkde gula tkde ais. itu yg bagusnya.

boleh je awak. saya start minum seawal 20 minggu siap makan isi lagi hehe alhamdulillah baby aktif dan sihat.

kalau dh masuk trim ke 3 memang digalakkan minum. kalau trim ke 1 and 2 boleh je minum, tp jgn la beria sngt

Boleh awak. saya minum seawal 20minggu, saya siap makan lagi isi isi tu hehe alhamdulillah baby okay je.

sy start minum masa 19w tu pun takut2 minum sikit je tgk okey xde apa2 lpastu trus mnum smggu skali .

kalau ikutkan takde masalah pun minum air kelapa dr awal preggy. bak kata dr imelda ๐Ÿ˜

saya dari awal pregnancy sampai 31w masih minum air kelapa , kalau boleh hari hari minum๐Ÿ˜