Skrg sy 25 mnggu..bru selesai dpt vaksin 2 Hari Lepas..baby kurang menendang mcm biasa..risau..

8 Balas
Tulis jawapan

sis up post macam ni tetiba teringat saya. saya 28weeks harini baby slow gerak . baruu lepas vaksin 3hari lepas (harini khamis, vaksin isnin) . tapi saya rasa apa2 pun akan affect empunya badan a.k.a kita dulu . ni malam baru rasa dia gerak but Alhamdulillah still cukup 10gerakan. moga baby kita takde apa2 tumbuh sihat lahir sihat inshaa Allah 🀲 esok nak pegi scan

Baca lagi

sy 21 wks. sama jugak mcm sis. baru dpt 2nd dose kelmarin. bby kurg tendang jugak. tp lps minum air byk2 and makan buah oren - skrg non stop dia tendang πŸ˜… sy penah pegi check masa 1st dose dlu. doctor kata bby kite terkejut skit. tp jgn risau. in shaa Allah bby kite okey πŸ’ semoga selamat semuanya sis

Baca lagi
TapFluencer

alhamdulillah smua da amik vaksin , saya da dpt tpi tak pergi sbb tak sehat kan....skrg sya kat hospital positif covid, sekarang sya da preng 22minggu........doa kan saya cepat sembuh ye......

3y ago

terima kasih smua

Kalau rasa ragu risau trus ke klinik kerajaan scan..kalau dh kira gerak anak dlm 28 weeks tak silap tak ckup dri 10 kli gerakan trus ke hospital.. Apa2 melibatkan risau trus ke hospital k..

Sy dulu 24 minggu kurang gerak terus ke klinik swasta scan. Doktor ckp mmg normal time2 tu belum rase gerakan konsisten. Tp die ckp mmg better scan if kite sendiri rase risau.

baby sy lak menendang kemain aktif lg.. sy pulak jd rsau sbb aktif sgt , dr lpas cucuk tu smpai la ke pagi subuh dia asyik main je.. rsanya tido kejap2 je kot

3y ago

Sama la kita. risau pulak kan 🀣

monitor kalau tak dlm 2 jam tiada pgerakan , pergi hspital

kalau xcukup 10,kene pi cek