8 Balas

Apa yang saya boleh nasihatkan, trust your instinct mommy! Sikit vocab tu berapa sikit? Pada usia 18 bulan ke 23 bulan, sekurang-kurangnya anak tahu 50 vocab dan boleh construct at least 2 patah perkataan dalam 1 ayat. Memang betul setiap kanak2 perkembangan tak sama tapi bila ada early intervention lagi bagus. Apa2 kelainan atau kerisauan pada anak terus refer dengan doktor. Minta advice daripada doktor. Saya faham kerisauan awak. Abaikan cakap orang. Yang penting milestone anak kita, kita yang track dan ambil tahu. Saya nak suggest awak follow SLP Aishah Kassim. Awak search sahaja di Google. Akan keluar info pasal beliau.

Terima kasih banyak2 awak. InshaAllah🤍🤍

Kalau dh listkan vocabs, and tak cukup 50patah perkataan, milestone lain pun mcm prob, better refer dgn OT. Trust your mother instinct, kalau org ckp2.. Kita mak, boleh jwb dia still within milestone. Tp kalau tak, mksdnya maybe kita yg in-denial. Risau kalau2 ada autism/ADHD je. Sedangkan kita dah limit screen time, bg sensory play, intro byk grounding, bercakap dgn dia hari2 tapi ank masih begitu. Early intervention is always the best.

kalau milestone lain ok cuma ckp bawah 10 Ptah prkataan shj Tu dikira mcm mana ya?

ank sy 1y6m bru pndai panggil mama ..skrg 1y7m tak smpai 10words pon ..tu pon hjung2 je dgar dia sebut..tapi apa sy ckp dia pham..pkai baju n seluar sendiri pon dia dah nk pndai cuma blum btul 100% ...sy tk kisah org nk kata ank lambat ke apa ..sbgai ibu kita je tahu perkembangan anak ..mcm ank sy dia da jalan n tumbuh gigi awal ..so sy expect dia mmg lambat sikit pndai ckp

Faham. Thank you sis🤍

ignorekan je sis, mmg dari dulu lagi org suka tanya da pandai apa, bila tak pandai lagi mula duk compare dgn dia punya anak la ,cucu la etc. padahal tiap budak lain2x. awak just ckp selagi misi/dr. kata okay, normal je. at least still bercakap n ada word juga.

Terima kasih awakk bagi saya semangat. Itulah sy pksakan diri untk ignore🤍🤍

sy tk pernah jawab bila org tanya dh pandai apa. yg pasti anak capai milestone ikut umur.. puan buat la list apa anak boleh sebut apa anak faham kadang kita fikir sikit padahal cukup dh, kadang kita ingat banyak padahal tak cukup lg vocab dia

Baik awak. Thank you bagi semangat dekat saya. really appreciate. 🤍

Coba pakai produknya mama choice bun . Produknya sudah sesuai anjuran IDAI dan FDA, 100% aman. Bisa cek langsung di tokonya >> https://shope.ee/9KLw1ZdiEL , lagi ada free gift barang seharga 87.000 dan voucher diskon 100.000 bun. 5244273

anak sye 16 bln.. mcm tu jgak.. rsau kdg2

Takpe awak dont give up ya. Moga anak kita sama2 pndai cakap 1 hari nanti🤍🤍

abaikan mulut org sis

Thank you awakkkk🤍. InshaAllah 🤲🏻

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan