βœ•

37 Balas

sy pun due bulan 4 anak ke3. awal bulan 4. barang2 baby x beli lagi. yg dok sibuk skrg beli baju raya πŸ˜‚πŸ˜‚ mak x raya xpa anak2 kena raya. tgk lah myb lepas chinese new year baru beli barang2 baby.. plus xtau lagi gender baby ni. 2x scan baby dok lah kepit.

saya pun baby takmo tunjuk gender lagi, dia dok kepitΒ² πŸ˜…πŸ˜….. alahaiii la anak

sy due awal bln 4 , first mom . dah settle 89% risau jgk nk prepare lewat2 takut ad yg terlupa maklumla 1st mom kn πŸ˜‚πŸ˜‚ baju2 , tilam + kelambu , pampers semua dh beli . tinggal part minyak2 baby je nk beli nanti2 skit . X sabar nk kemas beg dah ni 🀣

takpe setel awal pun bagus senang nnt. bulan 3 nnt bulan puasa mencabar juga nnt tu 🀣

sy due 8/4, pampers je belum beli lgi.. yg lain guna yg kakak² dia punya sbb scan bru² ni doc kata baby girl, rezeki saya la baby girl yg ke4 🀭 tapi sy ni rsanya bersalin awal kot sbb gdm on diet 😬 hrap² pgi raya tu baby dh ada kt sebelah ☺️

sy due awal bulan april..lom beli barang apa2 lg...wlupun ank no 3 pening jugak nak buat mana dl.. barang baby dl semua dh let go..sbb dh 7tahun xpregnant...kena start dari mula mcm 1st time nak dpt anak..πŸ˜…πŸ˜…

samalh due bln 4 jgk.. ank no 3 jarak 6 thn jgk... smlm baru beli bsun baju, bedung, bJu 4 psng.

Hi semua, tumpang tanya ye disini. saya nak tanya kalau beli wet tissue, puting, dan pampers tu ada expired ke? Atau ada tips cara penyimpanan? Saya takut cepat rosak dn takut beli awal sebab first mom taktahu sgt pasal niπŸ₯²

wet tissue pampers rasa ada tapi tak confirm la sis kena cek kalau puting sy confirm sbb aritu time saya beli sy ada tanya. kalau puting or botol susu bila dah buka baru kira berapa jangka hayat. standard 6 bln after kita guna. ada juga botol 12bln jangka hyt

Saya due pertghan april gak. Saya pun dah start beli sikit2 utk baby no 3. Yg no 2 dah masuk 13tahun. So, mcm beli brg baby first plak. Kalau bleh nak setelkan b4 puasa. Sbb puasa risau dah taklarat n penat.

Saya masuk 22w dah ke mall nak fefeeling shopping barang baby sambil2 survey harga dan kualiti kain. Lain2 mcm bedung, nb pampers dll, harga kat shopee mall jauh lg murah. Lg2 ada free shipping hihii

sama sis sy pun beli bedung semua kat shopee sbb murah. tgk feedback mcm ok. baru beli sikit2 pun rasa juga duit keluar nya 🀣🀣

hi hi semua. saya pun 1st timer mom ni. due tengah bulan 4. dah beli sikit2 juga. barang2 utk maknya tak beli apa lagiπŸ˜‚ tapi saya nak tanya lah, botol susu newborn perlu beli ke?

hai sis. depends. mcm sy based on beranak sebelum ni sy mmg sedia at least 2 botol kecik. sbb ay masa awal2 mmg susu kena pam baru keluar. jadi sy terpaksa pam masuk dlm botol. after 1 week baru dapat bf baby directly. boleh je nak prepare sis. beli yg kecik and yg tak mahal sangat. cari yg sesuai untk nb

hahaha masih belum beli pape lg . awal bulan 2 bru nk beli . harap harap xsemput ler mncari brg nnt . due awal bulan 4 . kalau kluar awal hjng bulan 3 boleh raya 🀣

hehe kalau tak larat jalan beli online sis. shopee mcm bnyk sale and voucher sy tgok. saya due raya. dilema juga ni baby awal ke or pagi2 raya 🀣🀣

baru beli sikit. itupun rak troli,wet tissue, set tilam baby dgn beg untuk ke hospital ja πŸ˜…πŸ€£ baju2 semua tu takbeli lagi. masih survey surveyy hehe

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan