10 Balas

MASIH RAMAI LAGI TERTANYA TANYA 🤔🤔 KALAU MOMMY PREGGY MOMMY MENYUSU INGREDIENT MANA DALAM SKINCARE YANG X BOLEH PAKAI???⚠️ cikmisibiey dah pernah buat post pasal this topic. xpe b terangkan balik k. b ade buat jugak gambar rajah so korang senang ingat apa yg boleh apa yang xboleh k! 1. RETINOID ⚠️ nama lain retinol, retinoid acid, retinyl palmitrate. retinoid ni ialah vitamin a . ingredient boleh harm baby , fetus and cause birth defect. 2.SALICYLIC ACID (bha) beta hydroxy acid ⚠️ - acid ni xboleh pakai bile konsentrasi salicylic acid more than 2%. chemical ni lebih kurang macam aspirin yang boleh gugurkan kandungan. 3.HYDROQUINONE - yang ni chemical yang boleh putihkan skin korang tu macam produk kilo tu. so this one avoid k. kalau xpregy pon pliss avoid. . boleh masuk ke dalam salur darah . PART APA YANG BOLEH PAKAI SEMASA PREGY DAN MYUSU BADAN. 1. BENZOYL PEROXIDE as known ubat jerawat yang boleh treat jerawat.antibacteria / antiinflamasi. bahan dalam ni dapat rid bacteria dan buang sel kulit mati yang melekat kat skin korang. 2. ACID a) glycolic acid & lactic acid.(AHA) blh digunakan semasa pregnant dapat buang sel kulit mati (exfoliate), acneproneskin, n anti aging product B) AZELAIC ACID use untuk acne dan hyperpigmentation C) VITAMIN C . antioxidant, anti aging treatment. or acne problem can be use some antibiotic macam cream/gel or tablet. ok itu saje dr cikmisibiey. im ur nurse n skincare expert.

VIP Member

Elok pakai yg organik / natural / gentle sis. I dulu pun pening nak pakai skin care apa sebab hormon tgh naik & muka breakout teruk time 1’st trimester. I guna. Cosrx morning gel cleanser, tak pun sis boleh guna cetaphil gentle cleanser. Alhamdulillah i sesuai . Skincare mcm cream/ mosturizer tk ya pakai sangat takpe. Yg penting Pakai sunscreen je . I pakai innisfree yg mild pun ok. Dh check ingridients semua okay. Seminggu sekali scrub guna St Ives . 2 hari sekali guna masker organik by my organic skin.co beli kt shopee. Now dah hujung* trimester 3 My skin dah Elok balik 😁

VIP Member

Memang ada skincare yang kena stop masa pregnancy. Saya pun ada guna Adapalene yang ada retinoid/retinol. Week 6 macamtu saya stop lepas tahu bahaya. Boleh refer https://www.instagram.com/p/CIasTa2gpxT/?igshid=cuie2vb2hiax ig from dr Mediiskinstudio. Ada banyak product lain boleh guna yang dr ni suggest for pregnant moms 😊😊

Hai saya pun pakai adapalene. Tp dah stop skrg masa week 6. Lepas sis stop ni ada apa apa kesan tak dekat baby? Risau pula

saya pakai ainaa cosmetics dan alluskin sblum mngandung n bila tgok ingredients, mmg x bhayakan baby, jdi saya truskan. saya xtuka skincare lain. klau mcm kes Pn, better stop dan tuka skincare lain yg xde bhan2 tu smpai brsalin

Waktu Pregnant Nih , Saya Pakai Bedak Johnson Baby Jer .. Tak Pakai Skincare Pown ..

Boleh cadangkan pencuci muka apa yg ssuai utk ibu hamil?

sy gune youth shaklee..xde ckit pun bhn kimia..semua nye bahan2 alami..insya Allah selamat digunekan pd setiap masa & keadaan http://wa.me/60192679814

boleh tgok sini jugak.kot2 ada yg tak safe

retin A ,retinol xboleh sis. better stop

http://wa.me/60192679814

saya stop semua.

Soalan popular