Masalah jantung masa pregnant no 3

Hi ibu2 semua.. Alhamdulillah saya dah 18 minggu pregnant.. Pregnancy kali nie cukup2 mencabar buat saya.. Masa pregnant 15 minggu saya admit sebab saya pening,nak pitam dan kena admit 3 hari.. Minggu lepas saya baru admit lagi sebab saya pening,nak pitam dan sesak nafas dan ade contraction.. Saya terpaksa dirawat di bawah khemah sebab diorang takot saya ade covid,sebab saya sesak nafas.. Jadi doc terpaksa buat seab kat saya dulu dan terus masuk bilik isolation.. Saya masuk tengahari sampai ke malam.. Dan bila result dah keluar dan result saya negatif baru saya pindah ke wad biasa.. Saya duduk wad biasa (wad pakar sakit puan) sehari sahaja sebab kandungan saya tiada masalah.. Jadi doc pindahkan saya ke wad kardiologi (wad jantung).. Mula2 agak kekok jugak sebab saya takde masalah jantung.. Jadi saya admit kat wad tu selama 4 hari.. Saya kena pakai telematry (monitor jantung) selama 3 hari berturut2 sebab diorang nak pantau keadaan jantung saya dan selama saya admit wad,saya tak penah rasa pening ke nak pitam ke jantung laju semua tu tak penah terjadi.. Dan semalam saya discharge,alhamdulillah.. Masa saya discharge,saya tak keluar lagi dari pintu hospital terjadi 1 kejadian yang betul2 saya tak sangka.. Saya boleh jatuh pengsan di lobi hospital dan saya sendiri tak sedar macam mana saya boleh jatuh pengsan masa tu.. Mungkin dalam wad saya hanya diberi makan bubur sahaja,makanan luar tidak dibenarkan langsung jadi saya tiada tenaga yang banyak dengan keadaan saya pregnant lagi.. Doc ade pesan kat saya,kalau jadi lagi benda yang sama mungkin doc akan masukkan bateri ke dalam jantung saya sebab doc takot nanti bila kandungan saya makin membesar,sata tak dapat tido baring seperti biasa dnegan keadaan jantung saya dah lemah.. Kalau dihujung pregnancy saya jadi benda yang sama balik,mungkin doc akan buat operation jatung saya dan mungkin akan dapat selamatkan salah sorang (saya atau baby).. Lepas doc cakap macam tu memang saya dah tak kuat dah.. Kalau saya sorang takpe tapi nie dah libatkan anak memang saya tak kuat.. Ibu2 semua doakan saya untuk terus kuat ya.. Kalau boleh saya taknak admit sebab jatung.. Biar la saya admit sebab saya nak bersalin..

Masalah jantung masa pregnant no 3
11 Balas
Tulis jawapan

Semoga dipermudahkan semuanya sis 😊