16 Balas

sy scan 5 weeks nmpk rahim tebal je. 6 weeks baru nmpk kantung so mmg confirm. pastu sy call kk, kk suruh dtg masa week 7. so sy buka buku pink masa week 7. sehari sebelum gi kk, sy gi scan kt swasta so dlm kantung dh nmpk janin n heartbeat kelip2. esoknya gi kk scan first time pun nmpk bnda sama. now sy dah 13 weeks

aah benda yg sama. so mmg confirm la time tu. kat kk nmpk centu swasta pun nmpk centu. cuma scan swasta clear n canggih sikit. alat kat kk tu sian betul dyeorg kena pkai machine lama je 😅

sama lah sis..doc pun sruh buku awal sbb ada sejarah macm sis..lebih baik kena pantau awal dan boleh tau mcm mna perkembangan janin..sesetngah kkia ada yg terima 5 week gitu pun dah boleh buka buku itu klu ada msalah kesihatan lain

6w 8d dgr heart beat comel. Nampak kantung tp tak nmpk janin sbb terlalu kecil utk dilihat menggunakan mesin yg agak canggih di O & G. Baguslah, nurse suruh sy buka buku pink di kk 10w.

6 weeks awal lg sis..masuk 9 weeks bru nmpak janin n heartbeat..buku pink buat sblum 12 weeks..call kk berdekatan nurse akan bg tarikh untuk dtg kk buat buku pink.

6week agak ssah sis,,masih awal,mngkin hnya nampak rahim kosong saja,,kalau jenis period regular mngkin da bole nampak,,sy msa 8minggu da nampak bby dgn heartbeat

saya 5 weeks 2 days dah ade heartbeat n janin..depands pada orang sis..ade yg cepat ade yang lambat..saya buka buku lewat 10 minggu baru buka..

tq sis..senang hati sy dgr komen cam ni🥰🥰

sy preggy mase 6w pi klinik,,nurse suh dtg balik mase 11w utk bukak buku . . baby 1st, 10w nampak n dengar jelas heartbeat baby ..

sy 6week dh nmpk kantung n janin,hb pun dh dengar tp ikut org jg,badan tak sama tau jgn streas bila tak sma ye

Saya 6w 6d nampak kantung and janin tapi belum ada heartbeat. Repeat scan masa 9w 2d sudah ada and terus gi KK

wahhh awalnya doc suruh buka buku. masa jumpa doc , taktanya ke? sllunya time ni baru ade kantung.

Sy 9weeks dh buka kad di hospital swasta , docter kata baik buka buku awal nnti lambat mau kene marah dengan nurse

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan