63 Balas

sy pwn tgh pregnant 7week...xtaw bolehh puasa ke x...sbb bila mkn je..mesti keluar balikk ..x mkn pown keluar jgkkk..perut nie xtaw bila boleh kenyg...asyik lapar..tp,dahh usaha paksa diri tuk mkn..tp,x berhasil..keluar balik jgk.hmm

The first trimester ade yg mmng mcm tu. Like me. First checkup bdan naik 2kg. Second checkup mkin trun. Klau trun lgi hbs la. Silap2 kne dnga khutbah pulak dri doctr. Da try masuk mcm2 endup klua blik. Pujok diri. Xpe. Nnt mkin lgi. Smpai sudah klua masuk. Dr bg Supllmnt tmbah slre mkan pn jadi kelaut.

Kalau larat, puasa, kalau xlarat, xyah. Nt ganti je puasa. Islam itu mudah. Sy dl dpt pose 3 hari pertama je. Lepas tu, lgsg xboleh, sbb baby menendang2 selagi xmakan hahaha.. Sudahnye, ganti jelah pose 27 hari. Alhamdulillah, anak dah 1 tahun 8 bulan.

My first born. Im not fasting at all as my sugar blood is too low.. blood pressure rendah..sugar rendah.. anemia lagi. So doc tak bAgi puasa.. try puasa, eat kurma minum susu..oat.. or nasi.. time sahur.. if larat puasa.. if pening or tak lArat jgn paksa.

VIP Member

seek advice from your doctor. macam saya, dinasihatkan untuk tidak berpuasa oleh sebab bp dan hb rendah. kandungan lepas pun saya hanya sempat berpuasa selama 4hari disebabkan perkara yag sama. xpe, in sha Allah lepas bersalin kita ganti puasa balik 😊

I decide not to puasa this ramadan because this is my second pregnancy and don't want to take any risk.. Traumatised from the first pregnancy yg gugur therefore I'm keeping this one carefully.. Puasa bole diganti but not the baby..

4 months dear..

VIP Member

3x mengandung 3x puasa. Anak 1st ponteng sehari. Anak 2nd & 3rd puasa penuh tp amik supplemen la utk bagi tenaga. Actually its up to your capability. You should know your condition well. Klw rasa mampu..puasa. Otherwise..xyah puasa

Saya ambil set Shaklee. Shaklee bagus dan selamat. Serasi utk saya dan anak. Skrg berpuasa pun sambil bfeed anak ketiga (18M). Berminat wassap.me/60135202707 t.me/tipsibu2u fb.me/tipsibu2u

sama la masih dlm dilema nk puasa ke x nak tapi kena pk kalau mampu puasa la jgn pksa diri sb baby dlm perut pn perlukan nutrisi. maybe try satu hari dulu kalau bole try selang satu hari puasa sehari lepas tu xpayah puasa.

Setidaknya janganlah berpuasa , anak dalam kandungan perlukan nutrien secukupnya . Dalam islam , takde paksaan untuk ibu mengandung untuk berpuasa . Puasa boleh di bayar fidyah dan ganti tapi nyawa anak tiada ganti

Kalo 1st trim x d galakkn.. kalo 2nd 3rd boleh cuba.. sy 2 tahun lepas 3rd trim alhmdlh boleh puase.. skang pun dh pghujung 2nd trim nk cube puasa.. tp jgn paksa diri je ibu2.. ikut kemampuan

saya macam tak boleh puasa sebab saya kena makan ubat on time. but teringin juga ini peluang puasa penuh, dah try nak adjust masa ubat ikut sahur & buka . semua tak kena dengan masa.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan