How to get pregnant?

Hi. I dah masuk enam bulan perkahwinan. Me n husband always ikhtiar utk dapatkan anak tp takde rezeki lg. Bila pergi rumah sedara mara always asking dah ada isi ke belum. Sometimes tu mcm layan tak layan la tp bila sedara mara lain yg dh ada baby rasa mcm teringin nak ada n tgk org lain seronok main dgn baby. Masa tu rasa terpinggir sikit la ye la kita takde anak. Tp dlm masa yg sama berfikiran positif jela mungkin takde rezeki kami lg šŸ™‚

38 Balas
Tulis jawapan

Sy penah ikhtiar mkn shatavari himalaya. Sbb period sy panjang jadi 30-33 hari. Lps mkn shatavari terus period sy okey. Waktu subur pun jadi hari ke14. Sy amalkan dlm 2-3 bln jgk lah kot baru lekat. Husb pun mkn himalaya spemen sbb husb smoking. So sy paksa dia mkn bnde tu. Tips sy jgk jgn stress. Kalau stress mmg susah lah. Sy guna jgk opk tp tak berkesan kt sy sbb buatkan sy bertambah stress guna opk ni. Skali je sy tak guna opk terus lekat..

Baca lagi

Sabar je sis. Be positive. Pedulikan apa org kata tu. I kawin 8 tahun dah lali dgn org2 semua ni. Tahun ni baru pregnant. Mentality melayu, lepas kawin terus kena mengandung. Zaman skrg ni x macam dulu. Skrg ni ekonomi susah, nak tanggung beli pampers susu pakaian anak lagi. Tmbah2 baru kawin. Duit dah banyak habis. InsyaAllah ada rezeki awak at the right time. Doakan banyak2 amin2 yra šŸ™šŸ»

Baca lagi

saya ikhtiar juga utk pregnant , saya dan suami consume acid folic sebelum preknen . Lepastu antara cara kami rasa berkesan lepas bersama saya lapik bantal tinggikan punggung , dalam sejam baru basuh . Jaga pemakanan makan sihat2 . Itu cuma ikhtiar sahaja . apa pun rezeki dtg dari Allah . Jangan stress2 ye . In sha allah ada rezeki zuriat buat awak ā¤ļø

Baca lagi
1y ago

Sama sis saya ikhtiar buat bgtu ja alhamdulillah lekat ā™„ļø

sabar. sy pob 2 tahun baru lekat. tp alhamdulillah. sedara mara jenis takde yg menyibuk duk tanya ada isi ke tak. for me, alhamdulillah. lps 2 thn bru ada rezeki anak at least blh travel dgn suami byk2. itu semua rezeki. relax je sis. allah bg pd masa yg tepat & pd masa kita bersedia. nnti bila dh ada anak, tak blh putar dh masa. enjoy time dgn hubby dulu.

Baca lagi

Allah akan bagi bila kita serah semuanya pada dia dan kita redho segalanya šŸ˜„ kalau ada orang yg tnya cuba balas semula in positive ways..bila orang tnya cuba cakap ā€œ belum ada rezeki lagi,acik tolong sama2 doakan saya ya semoga cepat dapat anakā€ In sha allah kita tak tau dari doa siapa yang makbul nnt ā¤ļøā€šŸ”„

Baca lagi

sis.. fasa honeymoon lagi tušŸ˜... sis enjoy dulu sementara tunggu baby..kalau dh ada bby nnt kena luangkan masa dan tenaga kita kat baby.. .. rezeki zuriat akan dtng dri tuhan dan sy pasti sis akan terima rezeki tu x lama lagi.. cuma lambat atau cepat je.... x yah stress... enjoy dulu time2 ni dgn husband...

Baca lagi

Banyakkan bersabar sis, Allah akan beri tepat pd waktunya kerana Dia lbh tahu yg terbaik untuk kita. Disamping tgh ttc, sis boleh usaha untuk bljr cara parenting dan sbgnya as a first mom. mgkin atas itu Allah akan nmpk usaha sis dan akan hadirkan malaikat kecil dirahim sis dgn izinNya. inshallah šŸ„°

Baca lagi

1st thing u shouldn't do is STRESS....stress boleh mempengaruhi hormon juga tau...jgn pkir sgt,aku nk pregnant, aku nk pregnant, sampai jd stress...just rilek, jgn pkir sgt..ikhtiar la apaĀ² petua, cara sekalipun..usaha selagi mampu tp ingt..jgn sampai STRESS...nnti siaĀ² sja segala usaha kita tu...

Sy penah ikhtiar mkn shatavari himalaya. Sbb period sy panjang jadi 30-33 hari. Lps mkn shatavari terus period sy okey. Waktu subur pun jadi hari ke14. Sy amalkan dlm 2-3 bln jgk lah kot baru lekat. Husb pun mkn himalaya spemen sbb husb smoking. So sy paksa dia mkn bnde tu

jangan kesahkan mulut org awak. saya kahwin 2013. buat iui, on clomid tak berjaya. last year anniversary Alhamdulillah rezeki pregnant secara natural. baby saya baru 3minggu je ni.. bila sampai waktunya, pasti akan ada rezeki awak.