374 Balas

Boleh makan durian, my sister inlaw doc. Cuma dia tak suggest kalau anda gdm sebab tinggi karb and gula. I takde masalah apa makan durian dua bijik bukan uls 😂 tapi jangan sampai selori demam kang hahaha

Sy pon 26 tp bila makan durian mlm xle tido siap pakej muntah lagi sbb pedih ulu aty. Asid naik mmg x sedap tekak n ulu aty trus. Sy pon mgidam pegi bantai mkn smpai 3 ulas las las diri sdri sakit 😂😂.

Tiap kali mengandung, saya ada makan durian. Kawal sikit pengambilan sbb durian ni manis. Kemudian, saya minum air kosong banyak. Badan saya kalau makan durian, terasa bahang. Makan lada hitam takda pulak camtu.

VIP Member

Terpulang pada badan. Sy mkn 8-11 ulas pun blh lagi sbb bkn jenis kepanasan mkn durian. Ada org seulas pun dh tak tahan. Yg penting lps mkn tu minum byk air... Sy minum 2 liter air on the spot 🤣🤣🤣

saya ada makan durian masa mula2 masuj 2nd trimester....teringin sangat....tapi makan dlm 3 ulas cmtu.... alhamdulillah ok juga....tapi bergantung pd diri sendri....sblm nk mkn tu pun, sy tny dulu mak

dlu msa awl pregnant pn sy ad tnya kt nurse,bole ke mkn durian..dye kata xdigalakkan..tkut baby dlm prut bdn sbb nya baby baru nk menjadi ..tp sktat rsa 2 or 3 ulas xpe..utk elakkn kempunan dan ngidam

Boleh tapi jangan banyak sangat. Sbb org cakap durian ni panas. Saya hari tu makan 6 ulas je, bbrapa jam terus muntah. Lepas tu xbrani lagi makan banyak. 2 ulas je. Cukup skadar melepaskan niat 😅

Klo sya dlm sehari tu 3 kali mkn pagi 1 ulas tngahri 2 ulas ptg 1 ulas . Lepas mkn durian tu terus minum air garam supaya tida terasa pnas n pening kepala . Lps mkn durian ja terus minum air garam

sy mkn durian kampung .. ok je .. tpi durian musang king tk blh .. bru smpai leher dh terase panas .. cukup 2ketul je sy mkn .. tkut nk mkn bnyk sbp kwn kate tk blh .. sbp musang king ni panas ..

Idk..but sy mkn jek sis..13 ulas sekali jalan..tp amal petua org2 kg..tuang air dlm kulit durian tu..selawat..minum.. alhamdulillah..x pns badan pon stakat ni..lps tu bnyk kn mnum air..

Soalan popular