Minum air gulA

Hye momies yg ada pengalaman minum air gula ada tak tips untuk tak sangkut gdm dan elak muntah lepas minum air gula.Share pengalaman boleh #firstbaby #firstmom

10 Balas
Tulis jawapan

Saya dua kali kena repeat mnum air gula, first mnum muntah balik sebab saya ada baca tips org share minum skli tegukkan je, jgn mnum skitΒ², saya pula first mom to be, xde experience, ikut la tips tu...lastly tersembur keluar smula semua, ahh lembik🀣 yg kk sediakan tak sedap...mmg org yg tgah alah boleh jdi nk muntah mual teruk..mcm saya, sampai badan jadi mcm kain buruk lpas mnum n muntah tu..Lpas tu kena repeat seminggu kemudian kali kedua, suami pesan jangan ikut minum sekali teguk tu lagi...mnum skitΒ² slowΒ², saya pun ikut laa even tgok air gula yg nurse bancuh dah rasa mual lain mciam dah..tpi yg ni tips suami saya take time punya lama nk habis tegukkan sampai nurse marah sruh cepatkanπŸ˜…..Alhamdullilah, lpas mnum tu, saya bawa spare air kosong mineral minum beda hilangkan rasa xbest kat dlm mulut. Pastu saya spare minyak angin, saya spare kulit buah oren sunquick yg fresh, saya hidu bau tu utk ilangkan mual sampai lunyai kulit buah punya duk hidu 2 jam menungguπŸ˜‚Alhamdullilah finally brjaya juga bertahan 2jam slepas tu utk ambik darah semula. Lagipun kan masa kna mnum air gula kna puasa., dy mai penin la ketaq la sbb lapaq...jadi saya sis suggest pergi awal kk, supaya dapat turn awal jadi tak perlu tunggu lama utk brpuasa dan bleh mkan cepat. Ataupun tanya nurse kat kk sis, boleh tak saya nak bawa air gula sndiri yg beli kt farmasi. Ramai yg cakap sedap sgt yg tu, tak silap saya nama barikel air glukose..Ada nurse kk yg kasi, ada yg x.Saya haritu dy letak syarat utk beli dari luar, msti yg dalam botol, dan xbuka dulu dari rumah kena buka botol depan dyorg maybe dyorg rsau kita tambah air sendiriπŸ˜…..tpi saya xsempat nk cari sbbnya dy nk yg botol..dkat farmasi area kedah ni susah nk jumpa melainkan yg pek serbuk, dyorg kk xkasi yg tu. Semoga sharing pnglaman saya ni, sdkit sbanyak brmanfaat.

Baca lagi
1y ago

Klau awak jnis yg minum manis okay je kot, sbb saya org yang kurang manis sebabtu tak boleh terima sangat rasa manis dia. Pastu lupa nak share, jangan fikir sangat air gula yg awak minum tu..BuatΒ² lupa, sbukkan diri dgn selawat, zikir. Kalau awak fikir, dy jadi loya n mual.. rasa macam nk kluarkan balik.

Saya beli air gula ni dekat Klinik Dr. Alyna Wangsa Maju. RM15 sebotol. Haritu minum yang Strawberry. Punya lah sedap, rasa macam tak cukup sebotol. hehehe. Tapi better awak tanya kk tempat awak dulu, sama ada boleh bawak ke tak air gula beli dari clinic luar. Sebab ada sesetengah kk tak bagi, ada sesetengah kk bagi je. Saya ada jugak call AA Pharmacy dengan Big Pharmacy sebelum ke Klinik Dr. Alyna haritu, dekat pharmacy selalu out of stock. Brand Barikel ni ada banyak flavours. Masa dekat clinic haritu memang rambang mata, tak tau nak pilih flavour mana. Sebab tu beli 2 bottle hehe.

Baca lagi
Post reply image
1y ago

No contoh flavours yang available.

Post reply image

tips pergi awal...minum time suam.. jgn stop.. blurpppblurpp sekali teguk jaa.. lps tu keluar sapu minyak angin.. otak jgn pikir Bab muntah even nk muntah... main ler game ke tgok TikTok ke sementra nk tggu 2 jam tuu.. usp2 ngn bby dlm Perot tolong mama ehh kjp je ni 2 jam je lepas tuuu buang laa puass.. gituuu ler yg Sy buatt.. alhmdullilah berjayaaa.. lps 2 jam.. buanggg hbiss.. caiyokkk caiyokkkk mummy

Baca lagi
1y ago

Tq awak risau juga termuntah ke

Bagi saya dia manis dan ada rasa ubat mcm ubat klinik minum masa kecik2 dulu tu so okay je. Untuk sy, sy minum sikit dulu untuk taste. Pastu sy lajuΒ² je minum sampai rasa tekak x leh go sbb dia manis. Berhenti kejap tarik nafas, then continue balik sampai habis, Alhamdulillah ok je. Kalau rasa tak boleh sgt cuba minum sambil tutup hidung and anggap tu air manis biasa. Good luck mommy πŸ€—

Baca lagi

elak muntah untuk mummy y alahan mcm sy...minum perlahanΒ² tp jgn bernafas guna hidung...tutup hidung atau bernafas guna mulut sampai habis satu gelas.. kalau sy sblm ne..sampai sy dah kluar dari makmal n duduk dengan tenang baru start bnafas mcm biasa guna hidung... bole cuba..hihi

Sy mggu lps bru jer minum air gula. Alhamdulillah dipermudahkan. Xde rasa nk muntah atau loyaΒ². Pdhl time tu mmg alahan ade jer lgi. Minum sekali teguk n jgn berhnti. Fikir yg air tu sedap jer. Mind set pun kdgΒ² main peranan jgk πŸ˜…. In shaa Allah moga dipermudahkan πŸ€—

Tips dia ikut arahan misi dan jgn banyak fikir waktu nk minum. Sebab bila banyak fikir, mula la kita tak konfiden utk habiskan air tu.

1y ago

Sebelum minum air gula haritu, banyak baca pengalaman org lain yg dh minum. Banyak tipsΒ² yg dikongsi. Sampai saya rasa mcm minum air gula tu menakutkan πŸ˜… Alhamdulillah bila dh sampai turn, mudah sgt rupanya. Tak ngeri pun πŸ˜„sy cuma ikut tips bau minyak angin lepas settle minum. Tak muntah, tak pening. Rasa air gula plain KK pun ok sgt. Manis boleh diterima. Minum pun stopΒ², bagi telan air gula tu elokΒ² tenangΒ².

sy pun kena minum air gula nanti πŸ₯² and sy pun first baby . belum ada pengalaman huhuhu

Saya beli air gula perisa oren kat farmasi. Bawak n minum depan nurse kat KK.

Post reply image
1y ago

Sy xtahu pulak boleh huhu.. Kne tny nurse Kk dulu x? Sy minum mggu lps yang suam, perisa oren tp warna putih😒adududdu

sedap jer air gula.xdk laa rasa manis mana pon