Berat naik banyak tak during pregnancy?๐Ÿ˜‚

Hiii mommies! Nak tanya, you all masa mengandung, berat naik banyak ke? Hahaha I ni biasa kurus, selim melim, height 159cm, berat biasanya 43-45kg. Now pregnant, dah 6 bulan++, berat I dah 49kg๐Ÿ˜‚ I sangat KUAT MAKAN ye! Dari awal mengandung, sampai skrg, Alhamdulillah takda alahan, dan makan kena cukup on time. Hahahaha lambat makan je, mesti I tak boleh la. Mmg dah level melantak la ๐Ÿคฃ Ada jeeeee lahhhh benda I nak makan setiap hari!! Hahahahahahaha Tak pernah lagi tak lalu nak makan ๐Ÿ˜‚ Bagi apa je, semua I bedal! Kita jadi terkejut ye tgk badan kita dalam cermin! Hahahahaha Tapi nasib baiklaaa perut I kecik so looks just nice and cute gakla hehehe Share sikit what about you all? Berilah saya ini keyakinan dan rasa happy sikit with my look ni. Mintak2laaa lepas deliver/pantang ni, back to 43kg dgn pantas!๐Ÿ˜๐Ÿ˜๐Ÿ˜

9 Balas
Tulis jawapan

dulu kandungan i 3bulan badan i berat 36kg lps tu doctor suruh makan banyak . smpai stu tahap tu mood makan i kuat sngt smpai naik mendadak 50kg kandungan enam bulan sekrang . leps tu terpksa minum air gula HAAHAHAHAHAHA . suruh diet pulak tu . hm payah ye bila nafsu makan ni kuat . nnti next appoitment kena minum air gula check air gula sbb berat naik mendadak sngt . ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Baca lagi

Saya sebelum pregnant berat 50. Start alahan, berat turun 10kg. Tinggal la 40kg je. Dah hilang alahan, ku makan macam tak ingat dunia. 38weeks tu berat dah 60kg. Lepas bersalin, pulun bertungku dan mengurut 40 hari, terus kurus balik. Back to normal

Buka buku 84kg..sekarang 7 Bulan 82.5kg..awal2 berat drop 4kg lebih..sbb gdm dan X lalu makan. sekarang tiap 2 minggu 0.4kg (0.8kg/sebulan) Naik. misi asyik pesan..jg berat..jgn Naik byk sgt ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…

Ya ampun comel je berat hahaha saya berat 56kg masuk je 4 bulan dah hilang mual berat asyik naik sebulan 3 kg. Skrg 65 kg. Kita pon shik shak shok sis ๐Ÿ˜‚

3mo ago

Tak kena marah hehe cuma dia cakap jangan lebih 2.6 kg sebulan ๐Ÿ˜‚ tapi kitonyo tak reti nk diet. Main makan je. ๐Ÿ˜…

Saya pun banyak naik sis, masa buka buku 57. Sekarang dah 70 ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ baru 7bulan, dah sampai masa nanti tak tahu la berapa ๐Ÿคญ

3mo ago

Takda pun, cuma risau gdm jela kalau berat naik byk sangat. Nasib minum air gula kali kedua pun tak sangkut ๐Ÿ˜ฎโ€๐Ÿ’จ๐Ÿ˜‚

berat sis .. sy sbelum pregnant 58,59 lpas pregnant naik smpai 73, skang ni trimester 3 tngu ari je .. ๐Ÿ˜†๐Ÿคฃ

Masih slim walaupun dah 30w ๐Ÿคฆ๐Ÿคฆkuat mkn tp tak gemuk2 nasib baik baby dlm perut ok jer beratnya

bukak buku dlu 65kg skrg dh 7bln naik 75kg๐Ÿ˜Œ nnt dh masuk 8 ke 9 bln x thu berapa naik plk. ๐Ÿ˜…

Sy awal booking berat 47kg je sis skrg dh 39w berat 66.9๐Ÿ˜‚

3mo ago

Berat awak berkurang sis?