19 Balas

sy detect dr pusat sy jer.. sbb ank first sy girl.. pusat x keluar dan line hitam kt perut dia x brcantum.. kloe tgok kt cermin perut nmpak kecik n bulat .. ank no 2 sy lelaki.. pusat keluar n line hitam bercantum.. kloe tgok kt cermin perut nmpak bujur/kedepan dan besar.. skrg pregnant pun sy dh tau ank jantina ape.. perempuan.. even doc ckp nk tau jantina x masa scan.. sy ckp perempuan.. then doc pun ckp betul perempuan.. blh detect dr 14w keatas ..

Anak 1st boy, pregnant senang je. 2nd ni girl , now 37w. Awal2 pregnant : masuk 8w dah pedih ulu hati , gastrik, muntah2 teruk. Sblum pregnant x pernah kena gastrik. Tapi muka berseri & x naik jerawat. Suka makeup2 , wangi2 suka mkn manis2. Nasib baik 2x minum air gula x sangkut kencing manis. 🥹 Tapi sampai 37w ni pedih ulu hati, kena jaga mkn. Kalau x boleh kena gastrik sekali. Walaupun mkn on time, Mknan masam2 dan acid x boleh mkn.

sy pon ciri ciri camni.. tapi bila scan terangan boy 😂 macam mana ekk

paling ketara sy mengandung baby girl 2 org,alahan teruk sgt². mcm kain buruk,muntah dekat tempat baring. tak larat ulang alik ke tandas. bau² masakan semua tak boleh hidu. masuk 4 bulan baru boleh makan mcm biasa. pregnant baby boy,2 minggu ja alahan. lepas tu semua benda makan. akhirnya dpt GDM sebab kuat makan🤣🤣

I pregnant baby boy suka makan masin dan pedas. sedapppp sangat kalau dapat. pregnant baby girl suka makan manis. tp tak boleh manis sangat sbb nanti muntah. tapi everyday sukaaaa sangat teh susu pekat. kitonyo ikut dietician kk cakap 1sudu sehari je susu pekat dan 1 sudu je gula setiap hari boleh. so no worries.

saya anak 1,2,3 semua lelaki..alahan lbh kurang sama,pregnant ketiga-tiga ank lelaki mmg suka mkn benda masin..skrg pregnant ke-4 masuk 3 bln lbh alahan berbeza,selera mkn berbeza..harap2 ke-4 gegirl🙏❤️klu ppuan or boy,saya Terima juga😄😄

saya anak no 1 muntah teruk sampai masuk wad, anak ke2 dan anak ke3 je ok, semua hamil x sama dia ikut pembawakan budak. anak 2 saya tiga2 perempuan semua lain2 yang rasa masa hamil. sekarang teringin nak hamil dan nak anak lelaki.

1st pregnancy, baby girl. takda alahan teruk sampai beranak. cuma selera xnak ayam langsung, secebis pun xnak😂 nak yang western2 manis2 je. Alhamdulillah. semoga rezeki sis dpt babygirl seperti yg diinginkan💕

TapFluencer

Saya pregnant girl ade alahan smpai 16w pregnancy. Tp tak teruk sngat still blh mkan cuma lepas mkan akan muntah balik je. Pastu suka benda manis2. Muka ok takde jerawat pun naik.

Sama la!

First baby, girl.. pregnant santai je xde morning sickness xde mengidam. Cuma extra penat je la, kena tido tgahari sejam dua..Keje rumah pn malas nk buat, nasib suami rajin buat semua

kalau macam sy both pregnancy journey sy simptom sama. xde alahan sampai bersalin. boleh makan semua benda. manis, masin, masam. sejenis sweet tooth. anak 1st boboi. anak kedua girl

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan