HB MAKIN TURUN

Harini masuk 15w. HB 11. Nurse duk bebel hb makin turun. Padahal dah makan utk tingkatkan darah. Kerang, Kekacang, Jambu Batu, Buah Oren, Buah Delima. Hari2 tanpa gagal saya makan semua ni. Kalau sayur, saya makan sayur salad & timun sahaja. Sayur lain saya tak makan. Sbb tu saya ikhtiar ambil semua kt atas tu hari2 sbb saya x mkn sayur lain. Kecuali kerang la, takde la hari2. Dah ambil ubat zat besi dgn cara yg betul. Apa lagi saya perlu buat? Tolong saya semua #firstbaby #pleasehelp #hblow

36 Balas
Tulis jawapan

ambik bebel nurse tu dr sudut positif jgn letak dlm hati., hb rendah nti badan kurang oksigen bahaya.. if puan dah makan cukup makanan yg tinggi zat besi, tp badan puan tak serap elok la tu. ni kena tgk elok2, maybe puan blh tulis mcm mana puan makan minum semua sepanjang hari utk cuba elokkan balik

Baca lagi

sama lah saya makin drop latest 11.1.. drpd makan zincofer shj.. skrang ni nurse suruh consume zincofer (sebiji) + ferrous (2biji).. wlaupun 11 tu acceptable lg tp since sy pregnant twin nurse risau tak mampu tampung utk dua baby.. risau jugak ni makan ubat dh byk dh tp takat tu jugak

Tak sure, HB sy dr 12.7 9weeks, trun ke 12.0 pastu naik ke 12.1 then turun lagi ke 12 lepas ni tk tau berapa. Tp sbb sy mmg alahan muntah teruk n tkleh makan buah or makan nasi pon sehari sekali je boleh makan , nasi kukus je . Segala sayur ke apa tkleh makan . ๐Ÿ˜…

sy pn sama,hb mmg drop trok wlpon mkn mcm2 tuk naik kn hb...sume jns ubt bh drh sy try tp xmnjd jgk...last2 jln trakhir doc tpksa drip ubat ikot drh tuk naikn hb dgn cpt tp xbjya jgk...kli ptma drip sy ssk nafas,kli kdua plk bdn sy jd bgkak2...tros stop ubat tu...

11 masih range normal dear. jgn la risau. sy masa 2nd baby hb smpi 8.9 je awak. mcm sy sbb ada talasemia trait. doctor ckp dgn sy kalau range 10 masih dikira okay. awak ada minum susu tak? ada ambik makanan or minuman yg mengandungi kafien tak?

8mo ago

betul kalau kk normal nurse bising even hb 10 or 11. but kalau check dgn doc pakar normal je level 10 11 acceptable doc kata.

nurse bebel tanda sayang n concern sis.. positif sis... masa saya dlu.. Saya makan buah oren trlebih dhulu..lpstu bru makan zincoffer tu n minum air.. lepastu amalkan buah delima... Alhamdulillah mnjadi..takde muntahยฒ.. dan HB naik..

Sama dgn saya, hb sy kadg 8-9, stress nye masyallahh time tu.. lps tu sye terus amalkan minum susu HL dgn pati delima 1sudu setiap pagi sebelum mkn ubt tmbh drh tu. Lps tu naik lah 10 kdg 11 , ni nurse dh x bising dh.

sy xthu nk komen mcm mne.. sy pon dh msok kli ke 4 tkar ubat 2x drip cosmfer.. ttp tron smpai 8.. ni nmpk lh naik skit.. xthu lh mnjdi ke x dh 29w.. smoga dprmudhkn urusan.. tpi sy try mnum holick nmpk lh naik skit

sye 27week , hb sentiasa 11 je tak naik tak turun, nurse ckp parasยฒ hidung ๐Ÿคญ ni prgnt ke 3 sye ,yg lpsยฒ hb 9 ye , kne bebel sbb bahaya .. utk kandungan.. tp alhamdullilah ,dah hujungยฒ pregnt baru hb cantik ..

sy pnh turun dri 12 ke 11....lps tu dktr ajar cara mkn ubt dgn btul..sy slalu mkn ubt wktu pgi...kena kosongkan 4 jam lps mkn ubt..so sy mkn wktu sblm subuh..mmg naik hb ke 13..sy amik zncofer