5 Balas

First thing first, nowadays memang normal of baby jaundice. Still enjoy your motherhood and jangan be too hard on yourself okay. My baby pun jaundice, hari ke-24 baru dapat bacaan elok and boleh discaj, we were warded 2kali jugak. Bacaan normal semua tak sama. Ikut blood type mama and days of life baby. Boleh Cuba makan lotsa oranges and minum orange juice. Baby akan banyak berak and bila banyak berak, akan cepat turun kuningnya. Stop dulu makan ingredients panas panas macam kunyit, halia and black pepper. Ini yang Saya buat.

Baby saya pun kuning. Dekat 3 minggu baru turun. Paling tinggi baby saya 200 . Admit dekat ward lebih seminggu. Lepas discharge pun kena ulang alik kk everyday. Awak kena selalu susukan baby bagi dia kencing & berak so kuning turun. Pastu try kurangkan makan macam halia, bawang putih and lada hitam. Ni petua orang tua la saya ikut je. Alhamdulillah kuning baby turun sampai 72.

hi! baby saya pun kuning 308 masuk nicu 1hari then bacaan turun sikit 273 dr bagi kita monitor dirumah. macam macam ikhtiar. lepastu ada org recommend kita bagi mandi dengan serum nuraz then kita try la juga kannn within 3hari kuning turun 138. skrg bacaan dah 102. alhamdulillah banyak improvement. baby pun dah active takperlu kejut kejut untuk bagi susu.

Baby sy last bacaan yg tinggi 203. Tips dari nurse selangkan dgn susu formula. Sy cuba sehari bg susu formula shja. Yak baby kaler kuning. Esknya check turun 156. Alhamdulillah last bacaan 83 & baby dah discharged dari checkup kuning. Lepastu baru sy bg susu badan. Siang - malam susu badan, tgh pg kalau baby kerap merengek baru sy bg susu formula.

kerap susukan bby.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan