Waktu Ambil Test UPT, Anda Yang Mana Satu?

πŸ˜‡ Happy weekend Mommies! Pengalaman ambil UPT test ni mesti tak akan dilupakan, betul tak? Haa, jom kongsi dengan Min dan ibu lain di ruangan komen!

Waktu Ambil Test UPT, Anda Yang Mana Satu?
38 Balas
Tulis jawapan

Sakan balik kg suami sebab raya haji. Seminggu jugak rase xsedap perut tapi buat xtahu je sebab nk dekat hari period. Balik je umah sendiri bangun pepagi saje je nk check tanpa suami tahu. Terus naik double line terang dalam ati ade perasaan xpercaya happy sedih semua ade. Test pakai upt yg lain pulk pn dpt double line baru percaya sendiri dh ade isi. Wasap suami minta belikn jenama clearblue mlm tu terus test depan suami Alhamdulillah suami menangis. 5bulan kawen baby sebulan lebih dh ade dlm rahim baru tahu diri pregnantπŸ₯° sekarang dh 25w3d

Baca lagi

11.11.2021 nikah, masa nikah sy tgh period last day. seminggu lepas nikah sy asyik cramp perut je. 3 minggu lepas nikah sy cek upt, masatu sehari sebelum tarikh period. Tekejut sy naik 2 line, antara percaya dgn tak sbb baru je kawin πŸ˜…lepastu esknya terus beli lagi brand clearblue betul pregnant. lepas period betul2 delay seminggu sy cek lagi upt masa ni line T dah lagi pekat dari line C. Alhamdulillah rezeki Allah bagi awal.. Doakan kandungan sy kuat dan selamat hingga melahirkan☺️

Baca lagi

Saya period tiap bln dtg tapi kitaran xtetap so saya ingat lg masa hari ke 31 cam tu saya test opk 2line terang sgt sbb bdn rasa lain ingatkan tgh subur sbb xpnh tahu kan wktu subur bila jrang cek, masa bulan2 sblm ni test asyik -ve je so wktu bulan tu dh mls la nk cek. Hjung2 bru cek ingatkn saya jnis subur lmbt sbb dh hri ke 31 kan bru rasa.. esok tu plk saja2 test upt tgk 2line jgk terang bnderang trdiam kejap sbb xsangka sgt alhamdulillah dh 13weeks skrg smoga baik2 saja πŸ₯°

Baca lagi
VIP Member

selepas lewat period...tapi negatif...sbb tak pregnant pun... ada la 2-3 kali dlm setahun tu period delay...igt mengandung...tapi tak...mungkin sbb hormon..ataupun ovulasi lambat...tu yg buat period delay... doakan sy dpt rzeki zuriat jgk satu hari nnt... aamiin #ttc2years

2y ago

Amin.. Semoga sis dikurniakan zuriat dalam masa terdekat ni..

2 hari sebelum next period. Instict tiba2 rasa nk cek upt sbb nak pegi hiking. Terkejut double line pekat. Alhamdulillah perancangan Allah sangat sempurna. Nikah jul 2019.. in shaa Allah edd jun 2022.. doakan saya n baby dipermudahkan segala urusan ❀️

pengalaman pertama baru je terjadi cek double line tapi samar² 2/3 lepas check darah keluar darah tapi xpergi check doktor pon...check upt xd dah kosong je tapi aritu makcik² suami semua tegur berisi lain macam muka saya tapi saya check lagi upt 1line je😭

sy ada gastrik dan period mmg slalu xteratur kadang sebulan xmai bln dpn nya mai , mule2 igtkn gastrik je so minum air akar kayu , last2 check dah 11w , mujur baby ok sb org ckp air akar kayu xblh minum kalau hamil . baby first so mmg xpnh ade pnglmn lah .

VIP Member

Anak 1st - masa lewat period hari ke-5 Anak kedua - hari ke-3 period sebab asyik kuar brownish, buat upt positive Anak no. 3 - hari ke-4 sebelum period sebab mimpi. Dlm mimpi tu semua org ckp sy pregnant. Nak mandi pg tu try check, sah pregnant 😁

saya lewat period 4 hari bru cek..alhamdulillah positif..bulan sebelumnye lewat jugak 5 hari...tpi cek negetif...sebelum ni period sya sgt x teratur...lepas sya trun berat bdn dekat 15kg..baru period sya normal .

Lewat 3bulan lbh... Kali ke nth brp.. Dlm 3bulan tu.. Ada ke 10lbh kali agaknya.. OPK & UPT.. πŸ˜… Suami la pnguat semngat yg sllu kata cek je.. Kalau xda.. Sbr.. Last2 positif.. Dia punya snyum smpi telinga.. πŸ˜