15 Balas

Sama cm saya awal preg perut tk nmpk mnaa .. bula 4 bulan perut da kedepan terpkse cover ngn baju besar sbb yelaa aurat tunjuk perut kn .. kalau saya 18 mnggu da rasa gerakkan .. org ckp anak pertama lmbt gerakkan saya un tk pasti .. sbb saya pernah preg tp anak syurga 2 kli .. mungkin gerakakn dpt rasa 18 week kot perut nipis .. apa2 un semoga dipermudahkan urusan .. tkpe relax jee tunggu betul2 rasa gerakakn tndg betul .. saya sblm ni nk tergelak bila bby tendang .. tp paling sakit bile bby tendng time contration .. mmg sengt betul perut ..

14w mmg perut blm menonjol. Dh 20w ke atas nnt baru mula menonjol. Ada sesetengah org even first time mom masa 14w dia dh blh rasa baby dia bergerak halus. Mcm sy 16w dh mula rs walau first time pregnant. Bergantung atas org. Tapi mostly first time mom masa 18w hingga 20w ke atas baru dia sedar & perasan pergerakan baby dia sbb awal² ni rs mcm angin bergerak dlm perut je

depend. kalau kulit perut awak jenis nipis mmg boleh rasa awal. tapi mostly kalau 1st time mom gerakan baby ni boleh rasa masa 18w dan keatas. baby masih kecil awak. baru 14w. sy sendiri masa 1st baby masok 7@8bulan baru org tahu sy pregnant. sebelom tu mmg boleh sorok perut. utk 2nd baby je 5@6bulan perut dh nmpk mcm org nak bersalin. sy yg stress. sbb baju semua xmuat😂

betul ... saya pun macam tu .. skrg 31 wk kalau dia begerak nampak sangat tgan dia .. sbb perut nipis ..

Depend sis, saya masa 14 minggu da dapat rasa da cuma x kuat, macam detak jantung je, perut saya baru nampak masa da 5 6 bulan ke atas. Tu pon kecik je, da masuk 8 bulan lebih ni baru la nampak besar sikit. So normal je, kalau ade orang cakap ape2 tu ignore je sebab setiap orang x sama. Yang penting awak tahu perkembangan dan baby membesar ikut weeks

Lain ibu lain2 sis. Ada nmpk besar, ada nmpk kecik mcm2. Even ibu yg sama kengandungkan anak 1,2,3 pun boleh jd berbeza saiz awk mcm sy ni yg 2nd lg beso perut dr yg 1st. Ya 14w normal sesetgh ibu dh mula rasa pergerakan bayi

sy pregnant anak no5, org ramai kata mesti rasa gerak awal kan. hakikatnya masuk 6bulan br rasa gerak bby.. ni sy pregnant dah 8bulan.ramai Yg tak perasan sy pregnant.. 14mggu slallunya rasa mcm buble2 je.

normal tu sis. 14 minggu baby kecil sangat lagi. ada orang boleh rasa dah 14 minggu. rasa macam kena cuit gitu. saya first pregnancy dulu first rasa dalam 17 minggu kut.

Saya pun macam tu. Dah masuk 15 minggu belum rasa tp perut nmpk la sikit. Kadang2 tertanya macam mana rasa baby gerak. Saya tgh pregnant twins. First time mother gak ni

normal sis , sayaa yg perot 5 bulan pon belum nmpk lagi heheh . sampai orang ckp mcm orang takmengandung . mak saya pon tanyaa ada ke takdakni😂

saya start rasa gerak² masa 20w..skrg dh 26w aktif sakan dia..tapi perut x nmpk pun lg 🙈

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan