Sesuai x berjalan jauh

Hai,sy nk tye la,sy pregnant 35 week,mase 33 week sy ad kene tahan ward sebb dehidrasi,kncg kotor and ad contraction tp bukaan bru 1 cm and bleeding cikit,sesuai x sy nk berjalan jauh balik kg,,plus sy ibu gdm,,dr ad ckp klo ibu gdm possibility bersalin mase 37,38 week aritu dr ad bg untuk 38 week,sy dok joho and balik johor juga perjalanan dlm 2 jam,husband risau dengan keadaan sy takut sakit tengah jlan k ap dengan keadaan jln knkdg jem sume,parents sy selalu tye bile nk balik kg,sy x tau nk respond mcm mane,sy nk balik tp pk keadaan tgh mcm ni risau juga,sy da bg tau parents keadaan sy,knkdg ad sibling sy pon tye bile nk balik kg sebb parents selalu tye,sy nk balik dlm mase same risau keadaan diri juga..ap perlu sy lakukan?

4 Balas
Tulis jawapan

Antara keluarga dan kesihatan diri dan anak, kalau sy jd puan, sy akan fikirkan kesihatan diri dan anak dulu. Sbb kita x boleh jangka apa boleh jd di tgh jln nanti. Sy akan terus terang dgn keluarga dan x kan amik risiko yg boleh bahayakan diri sy dan anak. Keluarga pun boleh paham kalau dah keadaan memang x mengizinkan. Lepas selesai bersalin pun masih boleh balik kg jugak

Baca lagi

kalau hati puan kuat rasa nak balik kg. dan keadaan mengizinkan. balik ja kg. saya pun sama warded seminggu kencing kotor back pain suspect kidney prob (lepas bersalin baru continue checkup) kelmarin saya 34w6d balik sabah dari klia dlm kepala sentiasa positif dan redha berserah atas ketentuan allah. alhamdulillah dipermudahkan sampai kg nak bsalin sini sbb anak first.

Baca lagi
1y ago

saya balik sorang ja naik flight. husb kerja takda cutiπŸ₯΄ sakit lenguh belakang dan bontot masa naik flight hadap sendiri huhu tapi bisik baby kat perut sikit lagi nak sampai sabar nanti kita rehat masa sampai kat kgπŸ˜†

cakap dengan parents, awak bila bila masa je boleh bersalin sebab dah ada bukaan. kalau nak balik kg sampai berjam jam, takut terberanak dalam kereta je. awak patut risaukan diri awak dengan baby. semoga dipermudahkan 🀍

pikir nyawa sndiri dan ank dlm kandungan, mngandung ni risiko ragut nyawa klau x jaga btul