17minggu zincofer

Haiii nk tnya yg pngalaman.. sy skrg 17w, sblm ni sy mkn zincofer sebiji je wktu mlm sblm tidur, pstu mgu lps sy checkup hb drop sikit hmpir2 low, so misi sruh tmbah mkn lg sbiji zincofer ni tp kna mkn wktu pagi sbiji,mlm cm biasa sbiji.. tp yg msalahnya, sy dok mkn ubt ni mlm2 sblm ni ok je, ttba bila mkn time pagi sy jd muntah. Kenapa yer? Adakah sbb bila siang lps mkn ubat tu sy byk buat kerja bdn ltih? Mlm plk lps mkn ubat sy tidur trus xrasa apa2.. mcm tu ke? Mntk pndapat smua pls.. #pleasehelp #First_Baby

9 Balas
Tulis jawapan

Sis waktu saya makan zincoffer, saya langsung takleh terima. Makan asyik muntah lpas 30 minit je muntah, so time checkup nurse dgn doktor bising hb drop dari 11.9 (time makan obimin) ke 10.8 (time makan zincoffer) so saya ckp takleh terima ubat zincoffer. Malam ke pagi ke mesti muntah balik. So doktor tukar ubat kepada iberet, alhamdulillah takde muntah lagi. Cuma kdang2 angin dari bdan je kluar lpas mkn ubat iberet tu

Baca lagi
2y ago

Ouh hahaha , okay sis takpe boleh tu. Try tukar sblum makan pagi time perut tgh kosong. Harapnya takdelah muntah dah kan. Moga urusan sis dipermudahkan ye amin๐Ÿคฒ๐Ÿปโค๏ธ