52 Balas

saya 3bulan pakai dh 🤣 syg la bli xpkai klau xmengandung segan pulak nk pkai ni dh mengandung pakai jela walau perut xnampak lg.. Xpyh fikir org ckp ikut keselesaan sndri .. Kang pakai bju sendat pun mengata jugak ..tunjuk baby bump La ape la ..

betul tu sis...pakai sendat orang dok mengata jugak..nk pakai baju mengandung pun orang nk mengata jugak..bukan saya nak buat benda jahat pun..betul sis..dh beli baju mengandung takkan tak pakai kan sis..saya beli baju ni start perut saya ni membesar..sbb baju yg ada dh sendat..ada yg tak lepas dkt baby bump ni...time2 mengandung ni la yg sesuai nk pakai baju mengandung ni..dh mengandung kena la pakai baju mengandung kan sis..tak pakai sayang..nk pakai lepas bersalin rasa segan pulak kan sis..

hi sis, I mula pakai baju mengandung since 4 bulan... perut tak besar pun tp beli and pakai je.. org perli jgn kesian.. klu sis confident then pakai je... be happy... 5 bulan perut besar memang pakai baju mengandung la yg nak perli tu dah kenapa...

ya sis..perut saya mmng dh besar sis..itu yg saya nak pakai baju mengandung tp itu la ada orang suka mengata..saya cuba nk kuatkan semngat nk pakai baju mengandung dkt luar rumah..stress sis nk melayan orang yg suka mengata ni sis

Start pakai baju pregnant bila perut dah nampak & membesar. Saya pakai blouse yg besar je sis. Jangan pakai ketat² , nanti kita rasa tak selesa bila bergerak sebab perut dah besar . Kesian baby dlm perut nak gerak² pon terhad. 🤭😂

ada juga ye yg mengata ye..tak kisah la berapa bulan kalau perut kita dh boyot pakai la baju pregnant dh kita pregnant kn..takkan tak muat nk sarung juga..balut nangka jd😂.. kalau awak duk fikir ckp2 org juga pakai la jubah longgar..

betul tu sia..dh nama mengandung kena la pakai baju mengandung kan sis..tp itu la ada orang suka mengata sis..stg pakai jugak baju biasa..stg orang mengata nk tunjuk baby bump la,nk tunjuk body la,tak takut dosa la..mcm2 sis..stress saya sis

bila dah x muat Tu tanda utk tukar pada pakaian yg lebih sesuai la...abaikan mulut2 puaka yg sentiasa bercakap n pk x kena pasal org.. awak sendiri tahu diri awak camne... so... pedulikkan org2 lain Tu...

sye x pakai pun bju mngandung sbb bdn sye kcik perut pun x bpe nmpk.. da 9 bln pun still bley pki bju x preggy.. mgkin sbb sye jnis ske pki bju yg besar2.. cuma sluar je kne bli bru sbb x muat..

boleh dah tu if awak rasa xmuat nak pakai baju biasa. mcm sy mmg both pregnancy tak pakai baju mengandung. sy pakai baju jenis baggy atau oversize. hee. tak pon sy tibai baju husband🙈

Kalau saya baju atau seluar dah tak muat , baru saya beli baju pregnant dan terus pakai kemana saja😆 lantak lah apa org cakap sis , sis tak payah dengar pun . Jangan stress2 tau🥰

TapFluencer

Alahai, dah baju biasa tak muat, beli je la baju mengandung. Pedulikan pandangan orang, asal kita selesa. Sekarang banyak je baju oversized. trebding. Pilih je mana yg sesuai dan selesa.

baju mengandung ada bnyk sis..ada yg saya beli,ada yg kwan2 bg,ada yg cousin bg..saya lani mmng dok pakai baju mengandung tp dalam rumah ja..nk pakai dekat luar ada orang dok mengata..saya jadi rimas,geram,stress dengan orang mengata tu sis..lani saya cuba kumpulkan keberanian nk pakai baju mengandung time keluar rumah..

saya 3 bulan preggy dh pakai sis blouse besar , dress besar semua jenis besar la , dri pakai sendat orang mengata juga , abai je mulut orang kita nak selesa diri kita 😁

Soalan popular

Artikel Berkaitan