INDUCE.

Haiii mommy sekalian. Sekadar perkongsian bersama. Hari ini saya check di klinik kesihatan untuk 38weeks. This is my first baby. So far alhamdulillah tiada apa apa masalah. Cumanya ,nurse and doktor kata perut saya kecil . Nurse refer saya ke doktor untuk scan tahap kandungan saya. After scan ,doktor kata sudah sampai waktunya hendak bersalin,kepala baby dah bawah sangat dah. Sambil sambil dia scan perut dan baby, dia kata akan refer saya ke hospital untuk induce which is bersalin secara paksa. Jantung saya sudah berdegup kencang. Serba tak kena. Mana tidaknya anak pertama dan kena induce. Mendengar perkataan induce tu sahaja sudah menggerunkan. Saya refer awak ke hospital ya. Mulut kata okay doktor. Tapi hati bercamour baur dengan seribu perasaan. Setelah beberapa minit,carta baby pun dibuat dan mendengar keputusan dari rakan sekerja doktor tersebut,saya tidak jadi refer ke hospital. Doktor pesan banyakkan berjalan ,kontraksi sahaja pergi ke hospital terus,jangan ditangguh2. Sebabnyaa sudah sampai waktunya baby nak keluar.. keluar melihat dunia oinjaman Allah . Mommy sekalian doakan ya semoga dipermudahkan segala urusan saya.

2 Balas
Tulis jawapan

semoga dipermudahkan semuanya 🙂

Semoga dipermudahkan sis