Kerap rasa Lapar ๐Ÿฅบ

Haii mommiess... Sy pregnant 9 weeks nak masuk 10 weeks dh. Cuma sekarang ni sy kerap lapar.. walaupn dh makan. Untk pngtahuan sejak prgnant ni sy makan nasi skit je lepas tu cpt knyg tp cpt juga lapar.. walaupun mcm2 kudapan sy makan. Kacang. Roti.. kdg2 mlm2 trpaksa oder burger dr abg foodpnda๐Ÿ˜”malam2 kerap mnum air milo kosong utk hilangkan rasa lapar.. 14 weeks nnti baru buka buku sbb kk bagi appointment mcmtu. Nk tyk nurse atau dktr pn blm dpt lagi.. huhu.. Mommiess makan apa ya kalau lapar. Mknn yg berkhasiat.. boleh cadangkan..? Thnkyou mommiess..#1stimemom #firstbaby

1 Balas
Tulis jawapan

Cuba spaghetti, burger homemade, roti sosej/roti john homemade atau roti sardin/tuna. Ikut selera mana yang suka. Makan sikit2 tapi kerap. Saya skrg takut minum milo sbb hb saya makin rendah. Koko boleh buat hb rendah/xnaik ikut pamplet anemia. Nanti sakit lengan kiri kanan kena cucuk ambil darah lebih kerap jika hb masih belum di tahap yg normal. Hb saya 11.7x turun 11.4x. Mungkin sbb sy kurang mkn mknn ada iron, selalu minum milo & xmkn ubat iron sbb bdn xboleh tolerate. Huhu.

Baca lagi