iberet foloc

hai semua. nak tanya mcm mana ye cara makan iberet folic? saya tak pernah makan pun sebelum ni makan obimin je. hb tak cantik lah nurse suruh makan iberet ?

iberet foloc
50 Balas
Tulis jawapan

hi, sy nk tanya . sy pun doc suruh makan ni.. lepas tu kan .. kite perlu makan folic acid lagi tak ? sebelum ni sy mkn folic acid appeton..

Sy mkn sebelum tidur. Kalau terlupa, pagi bgun tidur makan ni dlu. Then rehat kejap 2 3 jam baru makan breakfast.

Ni makan pagi sis. Kena makan sebelum ambil breakfast. Then tggu 2 jam dulu baru boleh makan. Kalau rasa mual, makan awal pun boleh juga.

Sy dlu mkn maltofer hb tak naik2 asyik 8-9 je. Minggu lepas sy mula mkn iberet 1biji sebelum tido. Pergi checkup hb dah naik 11.6.

Cara makan ye waktu pagi selepas makan. Sebiji sehari. Sy makan ubat ni hb sy sudah cantik sekarang.

3y ago

salam puan ct baizura. kena makan sewaktu perut kosong. seeloknya ambil pada waktu malam. selangkan 2/3 jam selepas makan malm, sebelum tidur tu puan dah boleh mkn ubat. sbb kalau ambil waktu pagi, takut loya atau muntah.Tips yg lain, jgn ambil dgn susu ataupun minuman berkafein. apa pun, dptkn nasihat doktor, kalau puan ada keraguan mengenai cara pengambilan

mkan 1 bji shari pg sblom breakfast ataupun mlm sblom tdo... sy pon mkn iberet skrg ney coz hb low.. telan sblom tdo..

Makan folic acid sebelum tidur sis senang.... ni saya ada baca lah dekat fb dulu.. lepas telan ubat ni tidur terus

before tidur better if nak makan folic acid iberet ni.. ubat ni kuat sikit so dia akan rasa pening after makan..

Tak silap saya cara makan iberet folic ni before tidur.. lagi bagus telan dengan air oren ke yang masam-masam

3y ago

Boleh ke sis mkn ubat nie sebelum tidur tapi satu biji je kan kalau tk nk bau kena minum air jus jue ke sis

VIP Member

Makan sebelum tidur sis, terus telan jk biarpun bau agak kuat ๐Ÿ˜… saya pun doc suggest ambik iberet ni. Hehehe