17 Balas

Klo period regular, scan buka buku tu klo beza 1-2hari je doc akn ikut yg LMP tu...klo scan buka buku n beza 1-2minggu doc akn tulis Re-edd... Klo irregular period doc akan scan dulu untuk tentukan edd bru nurse akn tulis dekat kulit muka buku pink tu

Kalau EDD ikut kiraan kita memang tak sama sengan EDD ikut scan. Biasanya doc akan letak EDD yang baru iaitu EDD based on scan sebab dorang akan kira ikut size baby dalam perut. Our calculation isn't the same as theirs. 😃

Sama la cm sy xsama bile dktr scan..

X ikut due date. Dua minggu awal baby dah kluar. Dalam 38w4d. Dua2 anak sama. Harap yg ke3 ni sama la jgk. Wpn gdm on diet. Dah tnya doc, dpt bsalin ikut tarikh due. Kalo x klua smpai due, bru induce.

Saya GDM on diet, tarikh scan 31 july, buku pink yg nurse tls 26 july, beda 5 hari saja, dokter sruh serah diri tgl 26 july ikt buku pink. Haha. Tp semoga baby klr on 38weeks lah biar tak sah induce.

Biasa akan ikut EDD yg di scan.. tapi 3anak sebelum ni, semua bersalin 38w.. hrp2 yg ke4 ni pun ikut 38w juga ni.. lgpun saya ada gdm, xblh overdue..

😂.tgk dr scan. Tp kadang x tepat. Ada yg awal ada yg lewat. Mcm sya edd 1june tp bersalin 14may

saya punya EDD kalau ikut LMP 7/12. tapi bila scan EDD 20/12. saya delivered 5/12.

Jarang dengar orang bersalin ikut exact due date. Biasa akan terawal or lambat dari due date

Btl tu😂😂...harap² yg no 2 ni mcm tu jgk🤭🤭

Xpun...saya sepatutnya 25.06...tp sbab czer buleh pilih date... 10 hari awal

Super Mum

Ikut tarikh scan lgi tepat dr kata.. tpi scan diawal usia kandungan la..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan