adakah saya mengandung

hai mummy2 sekalian , saya mempunyai period yang tidak teratur . Period terakhir saya pada 21/11 , lepastu saya bersama dengan suami pada 26&27 . Kalau ikutkan dalam dua kalender ni . Ramalan period saya , 8/12 dan juga 12/12 . Ramalan yang berlainan , tadi saya ada spotting berwarna coklat , tak bnyk juga , lpstu hlg . Dan beberapa hari lepas saya ada demam , sakit badan , sakit kepala dan juga sakit di bahagian buah dada saya . Saya belum ambil test lagi sebab sy takut harapan palsu . Saya baru sahaja keguguran bulan5 haritu .#ingintahu #pleasehelp #firstmom

adakah saya mengandung
8 Balas
Tulis jawapan

sy priod pun X teratur, xtau bila msa sbur , mmg bnyk kli test upt dpt negative.. tpi tiba2 msa Tu dmam, xde slera mkn, sjuk smpai ke tulang & sakit tekak,ingat Dh kna Covid .. Ada kwn sruh cek upt, so try la cek .. mmg positive first cek dia samar², yg kdua line dia dh terang.. klau sis still tkut NK cek, biar dlu smnggu, smoga Ada berita baik untk sis

Baca lagi
2y ago

samala sis , sy pun demam panas tu hari , smpai menggigil , tapi sehari ja lpstu takda dah. tpi skrg sy masi sakit tekak . cara paling selamat , sy tunggu seminggu lewat dulu baru sy cek . terima kasih doanya sis 🥰 aamiinnn

Test je sis.. itu jla caranya skurang2 nye klu betul pregnant awak bolh ambik langkah berjaga2 dr awal dan dapatkn rawatan segera sb awak pernah ade sejarah keguguran kn x salah pon test awal sis.. sy doakan smoga ade rezeki kali ni buat awak amiin ya mujib..

2y ago

okayy sis , saya akan test besok pagi . terima kasih doanyaa . aaminn ya rabbal allaminn

untuk period irregular saya cadangkan sebulan dua baru test , sebab saya pun irregular period juga puan .. memang susah kalau jenis period macam kita ni nak tau samaada pregnant or tak apa2 pun semoga dipermudahkan urusan puan 🤲

2y ago

terima kasih sangat sangat sis , aamiinnn ya rabb

Saya pun irregular period, biasanya sy akn tnggu period lewat dlm 2 minggu lebih baru cek upt. Penantian selama 2tahun lebih trjawab, tahun ni brjaya hamil baby dah masuk 4bulan. Syukur. Semoga rezeki awk baik bulan ni.

2y ago

wahh tahniahh sis , sy pun akan cek taklama lagi untuk kepastian . semoga saya ada rezeki pada bulan ni , aamiinnn

VIP Member

Biasanya kalau lps gugur, mmg akan senang lekat. Apa kata sis tunggu period delay seminggu pastu try upt. Mana tau rezeki sis. Beli yang jenis clearblue or dip n tell. Jgn pkai strip biasa tu.

2y ago

In sha Allah. Ada rezeki sis. ❤️

susah nk ckp sbb period x tratur.. tanda2 nk period & pregnant pn lebih kurg.. memg nak x nak kne test upt.. klu nak test pn bia da smggu lewat period bru cnfident sikit..

2y ago

okayy sy tunggu dulu seminggu lewat , baru sy cek . tq jawapannya🥰

Nnt klu dh lewat period sehari dua, test je, utk menjwab persoalan awak tu. Takde la tertanya2 😆 insyaallah saya doakan awak ada rezeki utk pregnant semula 😍

2y ago

baik sis , terima kasihh yer doannyaa , aaminnn 🥰

maaf Tanya spotting tu bape lama ye..sekali je ke?

2y ago

iyaa sekali ja sis , masa 10hb . itupun sekejap sahaja . tak bnyk