✕

47 Balas

Expert

Salam sejahtera puan, untuk makluman anda, wanita hamil tidak digalakkan minum minuman bergas adalah kerana kandungan gulanya yang tinggi serta kandungan gasnya boleh menyebabkan ketidakselesaan pada ibu hamil. Sesetengah minuman bergas mengandungi kafien serta pewarna dan perasa makanan yang sebaiknya dielakkan pengambilannya ketika hamil.Sekiranya amat terigin untuk minum air seperti ini, ambil dalam kuantiti yang sedikit sahaja dan elakkan mengambilnya dengan kerap. Anda boleh layari www.DoctorOnCall.com.my untuk mendapatkan maklumat lanjut tentang sebarang masalah kesihatan atau bercakap doktor bertauliah secara atas talian. Terima kasih.

Sy pernah baca artikel dalam the asianparent ni. Air gas bergula bahaya untuk baby terutamanya, air gas yg tak bergula lagi tinggi bahaya dia. Allah hu akbarr. 😢 Sis minum buat hilang kempunan sudah. Ambik seteguk. InshaAllah takde pape. 😂 Sy pulak teringinnnn nak makan meggi. Tapi sy makan skali je, tu pon rebus bilas air rebusan tu berkali2. 😂Tumis sendiri pakai bawang kicap sos tiram je. Hilang da kempunan tu. Alhamdulillah. Air gas ni bahaya boleh buat gula dalam darah tinggi, anak kita pun akan dapat kesan buruk dari air berkarbonat tu.

Sis sama dgn sy.ms prgnt teringin sgt air gas..kerap jg la minum ms awl² prgnt dl smpai ptengahan..hsband tegur² jg..tp entah la x blh nk thn nafsu tu..bl hmpir 2 bln lg due tu tb² stop sndiri..xda dh rs nk minum air gas.alhamdulillah bby sht..bsalin 23/9/19 ..

VIP Member

Minum satu dua sedut je sis. Saya tak berani minum air gas banyak masa awal2 dulu. Sekarang dah 9 bulan, saya minum segelas kecik (letak ais) sebab kesian tengok saya teringin. Tapi malamnya tu perut tak selesa. Rasa berangin sangat perut. Taubat taknak minum dah

VIP Member

Sy minum je😅 teringin. Mmg kerap minum dari first pregnancy smpai skrg tngh mengandung anak ketiga. Tngk org kit sis. Alhamdulillah sy okay je. Gula semua okay. Papepun kalau teringin minum je. Takut nj minum semua rasa lah sikit setegukk.

Sama la kita sis. Tgk air bergas nak2 yang sejuk, telan liur. Mula2 suami tak bagi jugak, saya pujuk dan buat muka 10 sen, last2 dia bagi la seteguk jee...tp, tak pe la seteguk je pun, janji dapat rasa.😅😅

Sa dlu curi2 mnum minuman y bergas, sbb mgidm mnum tu kn, sma sa kuat minum sejuk, makin ais, n mknan sa smua mnis2 lg time mgndung ank prtma ne. Bru lahir 28/10/19, baby ok sihat gk..berat anak sa 2.3kg sja..

VIP Member

sy teringin nk mnum mirinda strawberry,tp diri sndiri x berani nk mnum air bergas...apetah lg suami,dan org sekeliling nk bg mnum..menung sje la depan botol sambil berangan bleh mnum.😅😆

punca sy sngkut gdm sb suke sgt minum air gas mse sblum peknem n awl peknem... skrg gdm on insulin 4x sehari duk cucuk tang perot...mmg setitik pun sy minum dh air gas... demi bby😔

Sy pun teringin sgt hari tu tp husband x bg last sy mintak jugak dia bg sedut 1 straw ja.. Pastu x bg dh.. Kdg2 tgk coke ka aiskrim soda ka memang telan air liur dah 😅😅

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan