✕

29 Balas

saya dah nak ke 37weeks... skrg mmg aktif buat gerakan.. duduk cangkung sekejup2 bagi bukaan punggung soft.. naik tangga turun tangga.. sakit nk bersalin tu ada tp x kuat pun.. harap baby boleh bersalin ikut date dia... cuma masalah utama saya kurang darah jelah..

Mengikut apa yg sy dgr drp doc bukaan normal 1cm ambil masa 1 jam. Kalau terlalu cepat tu something wrong. Anak first sy kena induce waktu 4cm sbb lambat. Betul2 9cm 6jam lepastu baru beranak. Walaupun induce tetap ambik masa 1 jam utk bukaan 1cm. Alhamdulillah.

Awak ikhtiar dgn makan nenas muda. Mintak suami buatkan air yasin. Mcm saya overdue 41weeks sebelum serah diri dah turun tanda cumanya bukaan baru 1cm. Esok harinya dah 4cm jadi tak kena induce. Banyakkan doa ya. Semoga dipermudahkan urusan bersalin awak 🫶

Msa sy frst bersalin, bukaan 1cm juga ada turun darah. Selang 2jam leaking air ketuban. Lepas 20jam check masih 3cm, so kena induce drip, dlm 3jam bukaan terus 10cm. Xpe jgn risau kna induce insyaallah ok je. Sy pn bersalin frst msa 38w+

hi sis.. boleh sy tau kenapa doc nk cek rahim dh jatuh ke blom ye? sy pun 38weeks+ n baru je jmpa pakar 8hb haritu sbb ada gdm.. tp pakar xda plak seluk or buat apa2.. siap sruh sy kerja lagi slagi boleh kerja..

tktahu nk describe rasa sakit cmna 😅 sbb tkpernah rasa sebelum2 ni, tp sakit kt bhgian bawah perut juga, n skjp2 dia dtg sakit tu,

sy first mom, pengalaman sy bukaan 2cm ke 6cm tu smggu 😅doc suh blk sbb katenye first mom biase lame.. tggu ade tanda or sakit bru g hosp.. tkot jgk kne induce sbb kte gdm.. alhamdulillah 39w3d bersalin..

ats org. sy buka 1cm xrasa apa..even induce belon 4cm buka pun xrasa apa. masuk drip bukaan 5-6cm tu baru mula sakit. tp xde rezeki bukaan stuck 6cm..tolak ot lps 12jam contraction kuat

ya btull belon tu tdk terasa bukaan 4 cm.paling2 sakit manja2 jak hahaha..aku hari tu induce belon..byk2 aku xminat seluk-menyeluk jk..tapi tulah belon tdk jatuh ,sekali d buka bukaan dh 4 cm trus p lr..bukaan 6 cm tup2 beranak secara normal tnpa jahit..hbis dh branak sakit apa teda rsa bila tgk baby..tpi aku first mom tu jk aku pening skit psl bby kuning+susu kurang huhuh..skrg alhamdulillah oke dah :D

kene seluk mmg sakit ..kalau cek jalan je tak sakit ... kdg2 sambil seluk dor tolong bukak jalan skli tu yg pedih ... sy dua kli bersalin bab seluk mmg trauma rse mcm kene rodok2 hahahah ...

kalau sy prnh pengalaman bukaan 1 cm 😭 3 hari jg sy kat hospital pembukaan pun naik still 2 cm je . terus induce sekali bukaan 4cm dah . sakit jugaler induce ni smpai minta cucuk epidural

saya pun 38w, check bukaan 3cm. 4x seluk check bukaan balik rumah mmg ada darah. keluar panjang berlendir mcm sis juga. darah kesan seluk check bukaan tu. stuck 3cm dah 2hari

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan