Sembelit ketika pregnant

Hai mommy how to overcome sembelit eh waktu pregnant nie? Lately,rasa susah nak membuang sampai meneran๐Ÿฅบ Ada sesiapa pernah mengalami sembelit tak? Thank youโค๏ธ #ingintahu #pleasehelp #bantusharing

16 Balas
Tulis jawapan

Saya sembelit kerap time trimester 2. Susahlah nak meneran sampai ada satu kali tu buasir tekeluar. Takde darah kluar saya ingat tu najis. Rupanya bukan. Masukkan la balik. Then next lpastu dah takde buasir kluar dah. Sbb taknak meneran kuat sngt risau dia kluar balik. Skrg dah trimester 3 dah takde sembelit, alhamdulillah najis smua lembut setiap kali membuang sbb bnyk mkn buah dgn air masak saja๐Ÿ‘๐Ÿป

Baca lagi
2y ago

thank you for sharing โœจ

Sy kna ms 1st and skrg 2nd preg. Mak sy suruh mkn budu tp jgn selalu takut high blood. Mkn kimchi. Cr benda yg fermented utk senang membuang. Yogurt pun ok tp sy kurang efektif. Klu oas mkn bidi or kimchi mmg lancar terus buang. Buah and sayur bagai sy mkn tp still sembelit. Budu dgn kimchi berkesan

2y ago

alamak....tuan badan nie tak reti makan pedas

sy dr sblm preggy mmg ad mslh sembelit..skrg usia kehamilan dh 11 minggu pon msih sembelit jgk..smpai meneran klu nk mmbuang..air masak sehari je dkt 3 liter dh..mkn la buah ke ape..tetap same jgk..kdg 3 4 hri bru nk mmbuang..stress rse๐Ÿ˜Œ

2y ago

Makan buah jambu batu Inshaallah hilang sembelit

TapFluencer

Time pregnant ni memang sembelit tu biasa mom..jangan risau, cara nak elakkan sembelit..banyakkan minum air kosong dan makan buahan sperti tembikai,dragon fruit serta sayuran..confirm buang air besar pun lancar lepas tu๐Ÿ˜Š

2y ago

thank you โค๏ธ

saya start 6 weeks dah kena sembelit.. lepas tu saya makan dried apricots dengan buah tin.. alhamdulillah terus ok sampai skrg

2y ago

thank youโœจ

Sy baru 5weeks , stakat ni pembuangan ok biar pun kerap bloated. Sy amalkan minum susu dutch lady yg low fat setiap pagi.

2y ago

thank you for sharing โœจ

TapFluencer

Saya sembelit time 3rd trimester je. Punyalah perut rasa sakit, pergi toilet tahi taknak keluar ๐Ÿคฃ sakit hati.

2y ago

kann๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ

VIP Member

Kena minum air kosong byk2, makan buah2, makan mknnn/minuman ada probiotik

2y ago

Kena consult doc kalau nak ambil supplement lain

saya makan ulam pegagaโ€ฆ membuang banyak gila untuk 3 hari punya ๐Ÿ˜‚ best betul

2y ago

Alahai kesian nyaโ€ฆ Kalau sis duduk batu pahat, rumah saya banyak sangat pokok pegaga ni sampai tak termakan dah niโ€ฆ Boleh petik kasi sis ๐Ÿ˜… Kalau duduk bandar mmg susah nak cari๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…

boleh makan buah betik yg masak.. air barli suam.. susu.. air msak byk2..

2y ago

wc