Gerakan Baby

Hai mommies. Sy dh 30 minggu 2 hari 1st baby.. misi blm suruh kira pergerakan lagi.. kdg2 sy ada kira sndri.. Siang tadi sy kemas rmh sbb nak pindah bln dpn.. bila kita aktif baby x bnyk gerak.. sy pn cuba kjutkan dia kot2 dia tdur ke apašŸ˜… tp kurang respons.. bila malam sy ada iv onlne.. guna earphone sambil rest atas katil.. aktif pula baby.. tgh baring pun aktif.. siang tdi punya laa rsau kita.. normal ke kita aktif bby kurang gerak ?#1stimemom #advicepls

5 Balas
Tulis jawapan

Mcm saya, dr 28 minggu nurse dah mula suruh kira pergerakan baby. Saya pun kalau siang aktif buat kerja, jalan sana sini, tak rasa sgt baby gerak. Tp bila malam tu tengah baring tu la baby aktif. Kadang siang kalau mcm risau rasa baby kurang gerak, saya makan la buah2 sejuk, minuman sejuk, kadang tu aiskrim, lepas tu baru la rasa baby gerak aktif. Agaknya dia tido masa ibu tengah aktif, tp mmg cukup 10 pergerakan walaupun baby kurang gerak šŸ˜Š

Baca lagi
3y ago

Tu la rsau kadang2 tp baby sgt aktif malam.. pgerakan ckup

Memang normal bila kita aktif, baby akan banyak rehat. Bila kita rehat, dia mmg start aktif. Tapi awk dah 30w, mmg wajib kira gerakan. Kena make sure 10 gerakan dlm masa 12jam setiap hari.

3y ago

ā¤ļøšŸ„°

kt tmpat sy 27w dh kna kira...mybe misi xingt..awk xcuba tnye ke misi ke?

3y ago

Esok sy tya misi.. sbb adk pn aritu 30 week ke atas misi suruh kira.. mybe sini lmbt kot entah..

eh 30w misi tak suruh lg.. 28w dah suruh tau. pelik nya.. risau je awak ni

3y ago

Entah laa. Adk sy pn prgnt awal sbln dr sy. Misi pn suruh 30 mgu ke ats aritu kira pgerakan. Esok jmpa misi tya..

normal

3y ago

Tq awk