βœ•

20 Balas

certain tmpat juga.. mcm kt tempat sya nurse suh puasa dr kul 12 mlm.. x leh mkn xleh mnum.. lpas mnum air gula ttp x leh mnum.. mmng mnahan je lh .. nsib x muntah.. sblom mnum tu sya usap prut sya ckp ngan baby klaw nak mnum air yg pling sdp ... baby msti suka. time mnum tu trkjut . sdp jg ye... x muntah mmng brthan smpai hbis 2 jam.. nasib baby blh nego skit... blik umah je trus mntah.. baby pndai thu klaw nk mntah kna kt umah..

ya sis... sbb klaw mntah kna ulang blik sis.. merana tu sis..

boleh je nk minum air masak sblm minum air gula, sb nt kena tunggu 2 jam ada certain tmpt dia xbg minum 2 jam tu, certain jelah, mcm tmpt sy, bese sy tnya dulu kt nurse tu, tp klu xthn sgt dahaganye, minum jelah segelas, xde masalah pun, sb sy pun dh 2 kali kena minum air gula, alhamdullilah ok, lgpun sy obes

boleh ja minum air masak sebelum minum air gula. jangan p minum air manis dah la. dalam note dah cakap boleh minum air masak. nurse pun ada pesan. saya minum sebelum tido okay ja. bila nurse tanya saya cakap la saya minum air masak tu. nurse okay ja.

Biasa nurse xbagi minum air, sebab puasa dari pukul 10 kan xmakan pape, angin penuh dalam perut, takut minum air kosong die tolak sume angin nanti masa minum air gula, tu yg buat muntah..dah kena repeat balik..tu kekdah nye sis..😊

Ok noyed, tq ya sis πŸ’•

Kalau ikutkan term puasa tu mmg puasa makan dan minum baru dapat bacaan gula dlm darah yg tepat. Tp saya pun macam sis bagn pagi msti nak minum air masak jd say minum seteguk dua je. Takut nk minum banyak takut bacaan nnt affect.

Huhu tu lah, sb mmg dah jd rutin bgn tidur mesti minum air, kalau x nt xsedap tekak.. Tq sis share info πŸ€—πŸ’•

VIP Member

Sy baru je minggu lepas minum air gula tp kt klinik bukan kk, doktor bagi je minum air masak sebelum minum air gula tu..selepas minum tu air gula 2 jam baru leh makan minum.. Xleh muntah kalau x kena mnum lagiπŸ˜…

Boleh nk minum air putih.sy minum je tp jgn lah byk2 kang xboleh minum pulak air gula.lpas minum air gula pun boleh minum air putih.xjd masalah..tp jgn smpai muntah plak dear.nt kene repeat pulak minum

Lpas minum dear nk kumur2 pun boleh bg ilang manis kat tekak.good luck dear..sy lepas dh 2 kli minum alhamdulillah xsangkut syukur

VIP Member

Haah.. Sy pon kena puasa start pkol 10mlm .. Esoknya minum air gula pkol 8pg, nurse bg sy selang minum dgn air kosong, tp xleh banyak hnya sekadar nak bilas tekak je.. Alhamdulillah, lepas jgk..

Alhamdulillah, ok2, tq share experience πŸ’•

Sye ade jgk minum air masak sikit pgi tu sbb da terbiase minum air kosong lps bgun tdur. Nasib bek lepas jgk mse minum air gula tu

Sy minum je seteguk dua tp xde la sampai penuh perut. Kalau dah penuh perut nanti minum air gula rasa nak termuntah.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan