7 Balas

Sama dgn Sya mommy, scan waktu 7 weeks nampak kantung saja.. Lepas 2 weeks scan dan nampak fetal kecik.. Tapi tak dapat scan heartbeat.. Nak repeat scan lagi.. Saya pun risau apa yang doktor kata itu hari.. Tak lama saya bleeding sampai skrg dah 4 hari... Mommy jom sama-sama tabah ya...

sy pun sama sis 😭😭, refer pakar kt hosp doc siap bg tarikh nk cuci ckap kandungan xjd.. sis mcm mna skrg? dh okay ke? nmpak dh ke heartbeat?

selagi xde bleeding ke apa.insyaAllah selamat..normal,kalau period sis mmg xteratur sebelom nie..mungkin psenyawaan lambat blaku...

sya keguguran...sbb kandungan janin sya xmmbesar mgikut week..dia stop mmbesar 8 mggu..4 kali scan janin ttp besar mcm tu..n minggu pon xbrubh still 8 minggu...kalo iktkn dh 12 miggu..doktor sahkan sya missed miscarriage...sya warded msukkan ubat ntuk janin kluar..blum ad rezeki..tp skrng sya pregnant smula...msih awl lg...bru nk msuk 6 mggu..smoga kandungan kali mmbesar dgn baik...

sy dlu 5 weeks scan xnampak apa. kantung pun x nampak. last doc bgi tarikh scan smula 13 weeks. time tu bru la nmpak complete.

VIP Member

saya scan masa 5 week belum nmpk lagi heartbeat cuma nampak kantung sja. scan lagi utk 6 week dh nampak heartbeat.

Kandungan sis mcm mna skrng? skrng sya alami prkara yg sma jgk...

11w nmpk dh

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan