alahan teruk

hai mommies to be, ada tak tips nak hilangkan alahan? lagi berapa hari nak beraya takut pulak rasanya๐Ÿคฃ

12 Balas
Tulis jawapan

kne bnyk kn brsabar je sis...sye mse 1st tri mmg slalu nanges sbb bdn pnt dgn mnth2 ..dr bgi ubt thn mnth pon x jln ...nk dkt 12 week ke ats dh kurang and alahan tu btl2 hilang time nk msk 5 bln ..tu pon still ade gak muntah sbb trlebih mkn ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…sblm ni mnth sbb x blh nk trm mknan ...pape pon sis kne kuat and bnyk brsbr

Baca lagi

Saya masa raya haji tahun lps mmg mual teruk. Pergi beraya pn dpt makan sikit je. Itupn kembang tekak je. Serba salah pulak risau tuan rumah igt kita tak selera masakan dye. Nasib baik dh tahu kita preggy. Tp tulah rasa nk makan tu tinggi je tp bila makan tu mmg tak lalu dh

itulaa saya pun sama , TGH layan loya tapi still boleh makan , badan pun cepat penat lepasto batuk sampai susah nak nafas ,dah makan ubat pun tetap sama , bila buat keje banyak cepat sangat mencungap , bila cakap orang mesti ingat saya buat buat ,kekadang sedih rasa ๐Ÿ™‡

2y ago

yang ni saya sokong ๐Ÿ˜ข

sye teruk alahannye sis..ingt kn msuk ank kedua okay laa..rupa nye sme je..xmkn muntah, mkn pown muntah..asyik baring je..berdiri lama rse nk tumbang je..raya niey xthu laa boleh ke tak balik rmh mak mertua, jauh pulak tuu dr perak ke johor..rse tak lalu sgt dh..

VIP Member

sama la. Thun ni beraya kt umah mertua. nk buat ap pun tak larat kan. bukannya saja2 tak larat. hmmm sedih btul. kjp2 muntah .harap smua org memahami keadaan Kita yg mcm ni

sama.. dh la tahun ni beraya rumah mertua, makin dekat hari makin stress duk fikir.. loya, muntah2.. nk brborak dgn org pun x blh bcoz hipersaliva.. hmm

VIP Member

masa awal preg dulu sy makan dengan kerap tp dgn portion sedikit... kalau rase taknak makan sy minum susu HL

Smalh....makan mnis sikit muntah๐Ÿ˜‚raya nnti mesti x bole mkn bnyk kuih raya๐Ÿ˜†Sabar jelh kli ni jerr

sama la sis. Raya tahun ni persiapan apa pon xda asyik muntah memanjang ๐Ÿฅฒ

samalahh risaunyaa. asyik nak terbaringg je pun yaa๐Ÿ˜‚

2y ago

hermm aku pun sma asyik tebaring jak" ๐Ÿ˜Œ sakit badan, klu bediri lmk skit pnggung, masak pun knk duduk tu pun skit pnggung adoii ๐Ÿ˜Œ