Pantang vs spaghetti

Hai mama semua. Saya tengah berpantang anak pertama. Saya nak tanya masa pantang ni boleh ke makan spaghetti carbonara atau spaghetti bolognese.?

Pantang vs spaghetti
16 Balas
Tulis jawapan

kalo nak jaga kesihatan xkan pantang selepas bersalin je sis.. spaghetti to guna minyak zaiton minyak zaiton bagus utk kesihatan. spagetti Bolognese to xpedas sis sbb pakai tomato puri n tomato coulis dlm to ada black pepper sis xyah risau pasal pedas.xde Masalah nak makan ape pun selagi awk xde alergik. patang makan bende awk alergik je pantang bersama suami pantang xleh solat kalo Masih ada darah nifas. pucuk pangkal pada tuan punya badan sendiri. nak makan ape pun berpada2 jgn lah makan spaghetti sampai 2 3 mangkok sekali. selagi awk happy awk bahagia dgn cara awk. susu pun meriah. xpayah stress bab patang ni terpulang badan masing2

Baca lagi

mengikut dalam pantang bersalin..kalau boleh makanan yang berminyak rasa nya tidak boleh sis..tpi tngok kepada kesesuaian diri masingΒ² lah.kalau saya Times berpantang sentiasa makan bubur dngn sup je smpi lah habis berpantang.habis berpantang pon selang seminggu baharu bolh makan makanan yang berminyak MCM makanan yang bergorengΒ² lah..MCM ayam goreng,ikan goreng,Mie goreng..makan bubur dngn sup pon..sup kdng saya tak bubuh minyak kdngΒ² saya bubuh tapi tak banyak sedikit sahaja..

Baca lagi
2y ago

ape kesan kalau makan makanan yg berminyak ? boleh share ?

blh sis..org europa mkn juga..asalkan tak pedas, tak berminyak...mudah digest... mk sure makanan sihat...dan ada keperluan nutrisi..setiap adat ada makanan sihat tersendiri ... blh mkn asalkan sihat dan tak lak heavy sgt ...sbb sis pun mcm lahir semula..organ organ dalaman dan perlu beri perihatian pada bayi..mk sure mkn tak mengembungkan perut bayi..πŸ‘

Baca lagi

Boleh sis sbb bnd diet.. Ad cendawan tomato dgg or ayam dlm tu kn.. Then myk zaitun bgus.. Bkn myk msk biase.. Tp jgn ltk cili plk.. Knon nk tekak mlayu huhuhu.. Ksian perut sndry n bby nt..

TapFluencer

Hai. Nampak menyelerakan gambar tu πŸ₯° Boleh makan sis as long tak pedas sangat takut mommy dan anak tak tahan perut tu je.

try makan sikit dulu. kalau awak bf anak, takut dia ada alahan atau spagetti tu sebabkan kembung perut baby.

makan je awak. saya makan je. Alhamdulillah ok je.cuma jgn pedas je bolognese tu..

Makan ikut kesesuain dan keserasian dgn badan.. cuma kalau bf baby pandaiΒ² la nk ambik pedas ke x

Lebih baik jngn lg, sbb mi tu brurat dn minyak tu licin, tkut bhaya kt pranakan

boleh selagi awak xde alergik dgn apa2 makanan. awak boleh makan☺️

Post reply image