Mengidam ramen

Hai korang. nak tanya. boleh tak kandungan dah 8w tapi makan ramen pedas. sebab saya teringin sangat sangat. saya tak boleh nak kawal rasa nak makan ni. cuba bagi pendapat sikit. boleh tak saya makan.

6 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Makan lah apa pun sis nak makan or teringin. Asalkan berpada-pada. Jangan melampau. Kalau risau sgt, kurangkan sikit sos pedas dia tu. Asal boleh makan. Pedas sgt nanti tkut sakit perut. Mcm sy dlu teringin mkn mcd yg 3x spicy ke apa tah. Sy rasa sikit je tp mlm tu sakit perut nyaris2 nak pengsan dlm toilet. Peluh menitik2.

Baca lagi

Saya baru makan berapa minggu lepas sis . Time tu baru berapa minggu . Tapi saya kurangkan sikit rasa pedasnnya tu . Saya makan yang Carbonara punya 😍 Terliur tengok asmr , pi beli terus then makan. Alhamdulillah takda effect apa apa tp tak boleh makan selalu.

mkn sikit je try https://chat.whatsapp.com/FePISVxmiCVFZ3Y3DM03L0 Group ini ditubuhkan bertujuan untuk memberi semangat dan berkongsi cerita tentang baby & journey kehamilan 2023 πŸ’Ÿ

Baca lagi

Sya kandungan 16w tadi petang baru makan ramenπŸ˜… tapi xde lah ambik yg pedas sgt takut juga kann πŸ˜‚ 1 minggu ni dah 2x saya makan ramen. Haraf xde pape

Saya makan je 😝 dlu sblum mengandung hantu ramen tapi bila teringin masa ngandung makan 2 3 suap dah taklaluuu 😹

Makan sahaja lah asal takde alergic atau side effct , lgi bgos jika tak kerap utk mkn pedas