25 Balas

Saya 1st trimester tak boleh mkn bende lain selain pizza beef pepperoni mushroom.. hari2 saya mkn.. mkn bende lain muntah smpai xde ape nk muntah.. sakit sgt.. smpai lembik.. skang dah masuk 2nd trimester.. dah blh mkn bende lain dah.. Alhamdulillah...

sye dlu sblum dpt thu yg sye pregnant tekak nie rasa nk mkn pizzah..sbb pgi da rasa lain sbb nya tgk muka suami asyik nk mrah je..lpas tu mlm lpas mkn pizzah trus try pregnantc tast...tgk dua line...skrg ank da 10bln hehehe

Sdap lak lah sis ckp pizza nih.. Hehe nnti gji nk soh suami beli lah.. 😜😜 first trimester rituh dah mkn.. xlalu tgk nasi.. sye suka yg Hawaiian chicken, manis ada nenas.. 😅😅

Haha riang ria lah dia.. ☺️☺️ dah kenyang mata ngantok lak.. tuh lah msalahnye org preggy nih yek.. 😂😂

Makan la.. xde mslh.. mak sy kata plg tak pon baby besar je 😁 cuma ibu kena jaga2.. byk sgt fast food, berat boleh naik mendadak, darah tinggi pon ada risiko tau..

Sye blh dktekn smggu 3x mkn pizza, sbb xlalu mkn nsi, mse pregnant ni sye xpntg pn mkn, pedal je smua.. Lps bsalin nti bru btl2 jge

VIP Member

hehe.. saya makan je.. yg penting saya nak baby sihat dan saya x nak dia lapar.. tapi jgn makan terlalu kerap.. tukarlah menu...

Makan aje ape nak makan sis, berpada2 je..benda kalau nak jadi, jaga makan pun boleh jadi..tapi yg tajam2 tu elak kan la..😊

Tak de masalah.. anak first.. suka sangat piza cheese + blueberry cheese..lahir2 4.2kg..hehe

Mkn je.. xde mslh.. kalau topping nenas, nenas yg raw shj xleh mkn byk..

Boleh je .. Tapi jgn kerap sgt lah ye.. Fast food nyway not good

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan