7 weeks 6 days scan

Hai ibu2 dalam app ini.. saya mahu tanya normal kah scan dalam 7 weeks cun lom nampak baby lagi.. ada ibu2 dalam sini bila scan 7 weeks x npk baby dlm kantung lagi tapi acan 8 weeks dh nampak baby & heart beat .. lagi 1, yang putih dalam kantung tu yolk sac kah? Terima kasih bgi pndpt ๐Ÿ™.. #1stimemom #pleasehelp

7 weeks 6 days scan
21 Balas
Tulis jawapan

Sy pegi klinik swasta pada usia kandungan 8w,tp masa scan doc kata usia kandungan baru 7w4d and dah ada heartbeat,so hasil scan pada hari tu,beza dua hari dengan usia kandungan dalam apps..

2y ago

1st scan mmg berbeza jg dlm smgu mcm tu.. mudahan 8weeks + dapat dgr heart beat baby kepada semua yang hamil yang brusaha jaga kdungan n baby .. Amen.. ๐Ÿ’–๐Ÿ˜‡

Sy scan 7w xnmpk apa just kantong sahaja 8w scan skali ng buat buku alhamdulillah dh nmpk heart beat.. inshaAllah doa byk2 semoga dipermudahkan segala urusan kita semua y pregnant yeaa๐Ÿฅฐ

2y ago

wah ๐Ÿ˜.. Tahniah sis.. mudahan masin kata2 sis ni ya.. nnt 9 weeks sy scan lg,mudhan dh nampak baby bgrak2 kaa ๐Ÿ˜† .. lega hati dgr kata sis.. ๐Ÿ’ž thank you sis ๐Ÿ™

kadang2 ada ibu2 mcm tu. tapi btter awak bedrest, jangan drive buat kerja2 rumah dan masak2 ni dlu. 2nd trimester bru cuba utk buat kerja2 rumah tu. kadang ridau kandungan takberapa kuat.

2y ago

tula sis.. saya drive pg kerja sndr.. sbb husbd jauh.. kja lain mmg sy xbuat la.. fkr nk resign pn ada ni sbb susah dpt cuti dkt ofis..

normal sis..masih awal lagi tu.saya haritu pon nampak kantung je..doctor suruh scan lg bila da masuk 9 weeks bru nmpak baby gerak2 n ada heartbeat.

2y ago

yaka sis..mudahan ada rezeki saya ya.. Amen.. ada gmbr scan 7 weeks sis kah..

Sama mcm saya. 7weeks just nampak kantung je. Then doktor suruh repeat scan time 9weeks and dah nampak janin & heartbeat sekali.

saya scan 7w1d dah ade degupan and very tiny baby sis. Sis period teratur tak?

2y ago

ya sis.. teratur.. da gmbr scan kah sis

selalu 7week dh nampak . tapi mungkin ats org jugak kot

2y ago

Terima kasih doakan kandungan saya ๐Ÿ™๐Ÿ’–.. saya bdn besar.. bdn pndek tp gemuk 70kg. ๐Ÿ˜„

saya 6week dah nmpk kantung baby dgn baby skli

2y ago

wah.. tahniah sis.. ๐Ÿ˜‡

Saya nampak macam yolk sac kat dalam tu

2y ago

kan.. org ckp nampak yolk sac biasanya ada baby kn b'kembang ๐Ÿฅฐ. keep positive shj saya ni sis.. ๐Ÿ˜„

normal๐Ÿฅฐ

2y ago

baik sis ๐Ÿ˜‡