Kedudukan tido ibu ibu

Hai future mommies.. Biasa kandungan dah masuk 26/27 weeks ni tido jd tak selesa, biasanya mommies semua tido pusing arah mana ye? Saya ada terbaca, takboleh tido telentang, bahaya utk baby. #ingintahu #firstbaby #pleasehelp #bantusharing #firstmom #seriusnanya

4 Balas
Tulis jawapan

Depends kiri atau kanan. Mostly kiri. Nak selesa pastikan blkg ada support bantal, satu kaki naik sikit peluk bantal dan satu lagi bantal dihujung kaki untuk naikkan sikit kaki elak cramp/bengkak kaki. Kalau rasa sesak nafas, saya suka tinggikan sikit bantal kepala. Tp jangan terlalu tinggi nnt sakit leher. Setakat ni selesa jgk la. Kadang ikut mood ๐Ÿ˜‚

Baca lagi

Ngring kiri dan kanan tukar2 sbb lenguh kat tulang punggung. Tapi pada masa yg sama bantal support kat blkng badan. Dan tangan saya akan letak pada bantal yg dibelakang saya tu untuk tambahkan rasa selesa. So means saya baring tu separuh ngiring tapi perut dan kaki still ngiring. Badan tu jadi separa ngring. Selesa sis๐Ÿ‘๐Ÿป

Baca lagi

Sy banyak tido terlentang sebab mengiring kiri kanan sangat tak selesa. Rasa beban kt rusuk smpai kebas rusuk. Tapi sy tetap akan mengiring kiri kanan. Gilir2. Mana yg selesa

2y ago

kan..sy pn xslese ngiring..susah btol nk tdo sjak prgnt ni..๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ

mengiring