9 Balas

Sorok2 je sis. Bg mkn pun sorok2. Ape org nk ckp ckp la. Biasalah mulut org. Sy yg buat bubur letk kurma pun ad yg tgok dengki bila tgok siap ckp org dulu2 xmsk cmtu pun ank cerdik je. Diam je mls nk ckp ape2. Ank aku,ikut suka hti aku la. Bukan aku bg megi. Jeles la tu meh aku suap bubur kurma bg otak kau cerdik bijaksana sikit!

VIP Member

Macam2 dah boleh makan. Hehe i feel you sis kena banyak sabar je. Buat sorok2 je janji kita tau apa yang the best for our baby. Untuk resepi boleh tengok kat group Baby Foods Malaysia di facebook. Banyak menu yang sedap2 hehe🤩

Siapa yg ckp salah tu..8bulan dh besar dah tu mcm2 dah boleh makan..tp make sure gg dh ada..kalau dh ada boleh bg semi solid..kl belum bg la puree dl...telur jgn bg sampai umur 1year

VIP Member

boleh check list makanan baby 8 bulan di google. selalunya untuk 8 bulan dan boleh tambah sayur sayuran seperti lobak merah, brocoli.

Time ni nk bg bby pelbagai rasa.. Buah2an.. Syur2an.. Protein suma.. Bt bubur.. Jgn bg nestum lak. Hehe

Terima kasihh. Tak terpikir lagi nak bagi nestum 😂pikir bubur je

VIP Member

Mcm2 dah blh makan tuuu... https://my.theasianparent.com/resepi-makanan-bayi-8-bulan

VIP Member

Bg sorok2 jgn bg org nmpk kalau awk asyik pk apa org kata....

Itulahhh. Bila saya kata nak buat macam ni itu. Dia kata tak payah nanti badan berbau lah apalah. Padahal kite cuma ikot resepi je.

dkt buku baby kn ade sis .. sis rjuk situ je sis ..

VIP Member

Join group baby food di fb sis

Yaa. Join dah. Thanks ❤️

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan