2 Balas

baby kurang berat badan ni x semestinya pasal susu je. kita kena tngk jg pola tidur anak macam mna. Sni saya share apa yg dr pakar ajar saya cara nak naikkan berat badan anak. Masa lahir dlu anak saya memang kecil, 1.66kg je so masa dlm nicu 2 minggu bnyk kena ajar cara nak tmbh berat badan anak. Pertama jaga makan anak, pastikan anak dpt minum susu ikut masa dengan jarak 2/3jam sekali minum, kedua jaga pola tidur anak. malam masa untuk anak tidur jgn bagi anak main panjang sgt malam2. biar anak main sebelah pagi, sebab klu pola tidur anak terganggu terutama malam anak kuat main jadi tenaga dia dah guna bnyk masa malam2 tu yg sptutnya masa tidur dia sbb tulaa berat badan boleh kurang. ketiga pastikan suhu bilik sesuai x terlalu sejuk, sbb anak yg kesejukan jg ni mereka guna tenaga jg untuk buat badan mereka rasa hangat. Saya ikut saran dr pakar ni syukur anak sy dri graf merah pelan2 naik skg masuk graf putih dah untuk semua growth dia (berat, panjang, ukur lilit kepala, BMI). Newborn 1.66kg, 1bulan 3.0kg, 2bulan 4.3kg, 3bulan 5.2kg, 4bulan 6kg. Stkat ni graf naik cantik dan anak dah capai berat badan normal ikut bulan. Kena tngk jg penerimaan anak dgn susu, brpa oz setiap kali dia minum susu. Tp bab jaga tidur tu yg sgt penting ye, biasakan anak tidur malam panjang, bangun pun nak minum susu je then terus tidur smpi lah pagi..

terime kasih puan, saya akan ikut saranan puan,

sy tak ada pengalaman mcm ni,tp baby sy KBB dr umur 2-3 bulan. masa tu sy masih bf + fm. sy jaga masa menyusu dan waktu tidur baby. masuk 4 bulan berat naik ikut graf. lahir 2.75kg,umur 6 bulan berat 8.7kg. sy tak tukar susu,masih guna susu yg sama

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan