10 Balas

sy hb low . makan iberet + air sunquick ksg . jgn letak gula . alhamdulillah hb naik . dan sy ada jgk mnum air pati delima gulsan tu . jgn letak gula jgk . shri skli jee . tu pun kdg mnum kdg tak . alhamdulillah naik jgk hb dri 10. jd 11 . mcm sy mkn ubat knee perut ksg , jrkkan susu cafein sblm mkn ubat . jangan kerap amik coklat , Milo, nes , teh kopi semua tu slh stu punca hb low jgk . buah sy hri hri mkn oren je , awak boleh try oren , jmbu batu , delima .

Saya makan maltofer juga. pernah low sekali lpstu fikir balik sbb banyak kali jgk tinggal ubat. Lepastu terus x tinggal , makan dengan vitamin C sekali (sekali B complex klau boleh). Lepastu rajin2 makan jambu batu, buah oren. Next appoinment alhamdulillah HB cantik.

saya turun jugak hari tu. Alhamdulillah yg naikkan hb saya jus delima. saya beli yg memang pure pressed punya dekat pasar malam tak pun aeon... sampai dah boleh stop makan maltofer 2 biji...

yg saya beli kat aeon tu tak sure. kalau jumpa orang jual jus delima ori yg siap process depan mata tu lagi bagus sebab memang tak de gula tambahan. tak pun beli sini https://instagram.com/jusdelimahulaif?igshid=MzRlODBiNWFlZA== .saya tengok ramai jugak cakap elok.

Boleh. Saya dah try mkn 3 biji terus. Then minum sunquick untuk penyerapan. Alhamdulillah dari 8.2 naik 8.8 dalam masa 2 minggu.

Klu i makan iron tablet dgn vit c sekali. Xminum sunquick. So penyerapan pun sgt bgus. N hb Alhamdulillah ATAs 11.7 .

Boleh cube makan kacang kuda 3/4hari sebelum jumpa dokter, saya dh cube alhamdullah mujarab🤲🏻

boleh mkn tp jgn tmbh gula. sblom mkn tu jarakkn dgn susu/caffeine sbb boleh gnggu penyerapn tuu ..

blh cuma mnum.pati jus delima,atau suplement ganilia bli dkt frmasi

sy mkn jmbu batu..alhmdulillah x penah turun maintain jea,cer try

boleh tanpa gula

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan