bedong

Bunda. Memang benar ya kalo anak gamau dibedong nanti kakinya jadi gak bagus? Anakku ngulet terus kalo dibedong kaya ga nyaman tp ada ibu2 tetangga bilang gitu

67 Tanggapan
Tulis tanggapan

Aku sering di omomgin ma ibu2 msalah gtu bun,, Tapi gk ngaruh bun, anak aku smpe puput pusernya doang kurleb seminggu di bedong sisanya nggak biar dia bisa brgerak bebas

anakku jrng dibedong sejak lahir bun, alhamdulillah kakinya gpp, bayi dibedong itu kan alesannya biar tidurnya nyenyak bukan masalah kaki, itupun g boleh trlalu kencang

Fungsi bedong bukan untuk membentuk kaki, tapi hnya agar bayi hangat & nyaman. Kalo baby nya nyaman ga dibedong, ya ga perlu dibedong, cukup dijaga tetap hangat aja

dibedong hanya untuk menghangatkan si bayi bun,tidak untuk meluruskan kaki bayi,kaki bayi akan lurus dgn sendirinya ketika dia mulai bertambah usianya๐Ÿ˜Š

5y ago

Terimakasih bunda yumba โค

Anakku 10 hari udh gak dibedong. Kaki bayi emang begitu nanti klo dh besar jg lurus sendiri. Gak usah dengerin ttga julid yg gak ada dasar ilmunya

Gk bun,, d bedong tu supaya biar agak hangat aj,, kn gk boleh terlalu pas juga bedongx agak longgar,, anak saya juga pke bedongx bentar aj bun

VIP Member

Bedong itu cuma utk menghangatkan. Bukan utk meluruskan kaki. Kalo anak ga nyaman yaudah gausah dibedong. Anak saya, cuma saya bedong 2 minggu

VIP Member

wah ajaran darimana itu bun .? anak ngulet terus itu karna dia bertumbuh makanya dokter skg tdk terlalu menyarankan pakai gurita&bedong lama*

Anak saya normal aja kok bun. Di bedong cuma sebulan aja itu bun gag yg kenceng sampe gag bisa gerak๐Ÿ˜. Dibedong cuma dililit biasa aja

mitos jaman lama bun.. g usah d percaya . kalo bedong kakinya jangan d iket biarn bebas brgerak . bedong jg g perlu lama2 bentaran aja