5 Balas

Kalau kira cycle day sis 28 hari, harini patut baru dpo 5. Pada saya better jangan cek dulu kalau taknak kecewa 😌 kalau tak sabar sangat pun paling awal pun cek la masa dpo 9-10. Tu pun akan dapat betul2 line samar kalau dah pregnant.

Day past ovulation. Kalau cycle day regular, biasa waktu subur hari ke 14 kira dari first day period. Lepas dari waktu subur tu di panggil dpo.

Terpulang pada awak. Kalau jenis period regular boleh test. Tapi kena pastikan UPT yang awak guna tu high level of sensitivity. Saya dulu check 4 hari sebelum.

Pendapat saya pemilihan UPT tu yang penting. Tapi possibility untuk result negative pun ada jugak sebab boleh jadi masalah hormon.

better tggu lewat period la sis.. awal sgt nant dpt line samar ke negative ke, kne repeat jgak.. at least ble da test lps lewat period, cnfident sikit..

sy dpo 11 msih -ve..2hri sblm delay piod...hehhe..semoga ad rezeki kita lepas ni..

up to you. kalau Sy, Sy tunggu lewat period. tapi takde masalah pun nak cek awal

boleh sis. kalau guna upt yg mahal mcm clearblue mmg akan dpt detect awal. sye dlu 2hari sblom period dh chck and +ve. yg 2nd baby ni delay 10hari period bru +ve.. tp sye suggest guna upt yg murah skit mcm dip n tell. lpstu try guna clearblue.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan