26 Balas

VIP Member

Kalau jenis x boleh telan susu atau jenis memg x minum susu boleh ambil tablet kalsium tuk gantikan susu. Kalau mcm sy, Nurse KK suggestkan minum susu tepung sbb susu tepung ni takda gula. Susu tepung yang bagus Fernleaf sbb cukup nutrien. Susu yg dlm kotak like dutchlady n sebagainya tu pun x digalakkan sbb ada hidden sugar. Tu kata nurse sy la. Sy pun minum fernleaf Family je color ijau. kalau anmum tak digalakkan sbb takut kalau ada kencing manis, gula tinggi sangkut gdm.

Dlu awal preg sa start minum susu dutch lady kecil low fat tu.. tp masuk week ke 10 sy tukar ke sudu tepung anmun materna sbb masa week tu sy sakit2 badan dan tulang, doc suspect sy tak ckup pengambilan kalsium.. lepas consume anmum seminggu ok da badan x sakit2 da. Baby pn elok membesar🥰🥰 skrg sy da nak masuk 14 weeks.

TapFluencer

Dulu masa pregnant anak sulung sy minum anmum..masa anak kedua sy minum dutchlady & HL..segala perisa sy minum..hehe..tak kisah pun susu apa2 mommy yang penting minum susu..cuma kalau ada gdm disarankan minum susu HL or freshmilk pun boleh..sbb susu bancuh mcm anmum tu ada kandungan gula..

Smua ssu ibu hamil bgus sis coz ia tnpa gula dan bukan ja untuk kesihatan kta juga baik untuk bby kta dlam prut. Cuma dari kta ja kna plih mna satu kta rasa ngam dngn kta boleh telan, so baik cuba satu2 la ambil yg kcil dlu try dlu klo ngam d lidah bru la boleh d amalkan tiap srpan pagi

Saya minum frisomum. Tak manis sangat and dr pun sunggest yang tu.. Dia tak berbau macam susu lain... Better minum susu khas untuk ibu hamil, sebab susu yang biase kita minum ni hanya memenuhi keperluan untuk ibu sahaja dan bukan sepenuhnya untuk bayi.

Kalau sis jenis tak boleh minum susu tepung yg bancuh tu sis boleh beli susu HL, elok jgk untuk ibu pregnant, sbb ramai yg consume susu HL dalam dia ada acid folid, so elok la👍🏻 saya pon minum 🥰

Yg tu tak sure mgkin boleh la kot kalau sis nak ambik yg berperisa, sbbnya saya tak ambik yg berperisa, saya ambik original susu putih😁

saya biasa minum susu tepung Dumex Mamil Mama,perisa coklat. tapi merata cari,tak jumpa plak susu tu. lastnya suami belikan Anmum coklat. sbb kalau yg putih,sy tak tertelan..huhuhu

nurse soh sy minum susu yg low fat , brand yg ada kt pasaraya tu . sy minum brand dutch lady tp sy selang seli semua perisa. dia x bg sy minum susu ibu .. tkut gula naik ...

TapFluencer

Nurse penah ckp... Xksah pun susu apa pun... Sebab nak kalsium je utk ibu n baby... Kalau yg langsung xleh minum susu... Boleh mtk doktor ubat kalsium....

Saya cadangkn minum susu fresh milk je, sbb dulu pernah minum susu tepung utk ibu mngdung tu, tpi gula naik terus. Bila tnye doc, doc ckp tu salah satu punca gula naik

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan