17 Balas

Saya masa tak tahu hamil sya tetibe teringin air coke minta suami beli dia taknk beli sbb dia risau kalau hamil sbb mmg dah lwat dtg period tp paksa jgak dia beli mnum x smpai segelas dh xnk . Tapi lepas tu dpt tahu dah gugur..memula ingt punce air coke lah tapi doktor kata sbb rahim lemah banyk bergerak tu yang gugur . Tak pasal pasal air coke disalah kan😂

Tp boleh jd slh 1 penyumbang jugk tu.. sbb rahim dh lemah, minum plak coke..

VIP Member

Sy dlu xtau preggy mnum air coke kecik smpai dua botol.. Haus sgt dan masa tu rasa teringin sgt.. Lepas dah nak dkt 3minggu tu xdtg period, check dah 5minggu pregnant. Lepas tu teringat balik masa terminum coke tu.. Sbb btl2 xtau pregnant. Seram bila ingat balik hahaha

Sy sblom tau pregnant, 4hri bturut2 sy mkn durian,n ad 1 hari tu mnum air cocacola,pepsi, bile tau pregnant tkjut sgt,risau pon ade,tp Alhamdulillah xde pape stakat ni, sy pon dlm 5mggu gak,

Tulah sy pn 1st prgnnt, mmg xtau la,

VIP Member

Jangan dulu kot sebab awal lagi. Tapi dulu saya 8 week teringin minum air coke, suami saya bagi saya hirup sikit je. Jadi la buat rasa kat lidah tu

sy mmg pantang air karbonat..tajam dh satu pastu xelok utk mommh dn bby..tggi kndungan gula..😁 klau blh elakkan ya sis..

sy haritu suami yg pegang kn cawan.. nampak air masuk mulut sikit je terus ckp 'dah cukup'.. bg rsa sikit je jgn bnyk2

sy mmg tolak tepi terus air berkarbonat ni masa pregnant lgpun sblm pregnant pun mmg kurang minum air mcm tu,

Klau terminum tak ava sis..jgn sengaja minum..hehehe..air brkarbonat ni tnggi gula sis

Kalau boleh cuba elakkan. Lagi² gula tinggi air macam tu.

Klu blebihn bhya sis..ckit2 bole la klu teringin sgt😊

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan