30 Balas

Detail scan selalu untuk previous kandungan bermasalah sahaja.... Klu setakat nak tahu jantina tu biasa la... Klu doktor tu berpengalaman x perlu detail scan dia dah boleh detect problem sedia ada... Mcm saya kandungan pertama uri kat bawah bleeding saya x buat pun detail scan cuma jumpa pakar utk jaga kandungan saya dan saya dari apa2 bahaya... Bila lahir anak saya ada masalah jantung berkaitan oksigen klu buat detail scan pun x kan nmpk... Kes ni 1:30000 je n bukan masalah genetik... So bila kandungan ke 2 ni mcm anak raja juga la asyik kene refer pakar je sebulan sekali sbb nya saya pernah ~uri kat bawah ~endometriosis ~jarak 8 tahun baru mengandung lagi ~anak saya bekas pesakit jantung Apa2 pun yg penting jaga pemakanan, aktiviti dan rehat secukupnya

Setakat uri scan biasa dh nampak puan. Doktor hebat pun akan suruh pegi detail scan kalau mampu.

Kalau berkemampuan better buat boleh tahu baby tu sakit apa lebih awal, apa yg dr sarankan tu ada sebabnya. Sy check up di klinik kesihatan ibu & anak scan biasa je, di PPUM doktor ada buat detail scan. Alhamdulillah doktor dpt kesan di otak baby sy ada lebihan cecair, baby normal tak lebih dr 10 bacaannya tp baby sy otak di sblh kiri ada lebihan cecair, bacaan nya lebih dr 10...doktor terus rujuk kes sy ke pakar, alhamdulillah doktor pakar kata insyaAllah baby tak pape sbb dia kan pantau setiap minggu. Dr pakar pesan doa bnyk2 supaya baby keluar sihat. Organ baby yg lain alhamdulillah sihat.

Kalau bole buat la detail scan, sbb kita nak tgok IF ada sbarang abnormal pada bayi dalam kandungan ( insyaAllah sihat dan sempurna sifat) detail scan ni doktor akan tunjuk setiap inci anggota, panjang tangan, jumlah jari, ada cleft ke tak. Ada telinga ke tak. Jantung berlubang ke tak. Semua benda dia akan check. Sbb kalau doktor jumpa ada sebarang masalah, akan ada rawatan/ pantauan yang di suggest oleh doktor. Sekurang²nya ibu dah ready bila dpt tau lebih awal.

detail scan ni xwajib pun...klu brkemampuan, boleh buat...klu duit tu utk sara fmily + nk smpan utk baby beranak nt, xpa xbuat pun okay...m.cik sy, buat detail scan cek smua normal xdk msalah...tggu nk brsalin ja, lps brsalin tiba2 ank dia ad msalah jntung + cecair dlm otak...wallahualam kuasa Allah...msa detail scan xdk pulak detect ap2...kos scan pun 180..apa2 pun byk mnx doa ngn Allah...

Detail scan utk tengok kalau ada sebarang abnormal pada baby je, doctor boleh bertindak awal. Kalau dah lahir baru tahu maybe rumit sikit. Yang Penting if masa dah lahir jika ada sebarang yg tak okey pada anak, awak & husband ikhlas terima okey je.. Kos detail scan 2D dlm rm110-rm130 mcam tu la, detail scan elok buat pada 18-28 weeks je, lebih pada tu susah sikit dah nak tengok secara detail sbab baby dah membesar.

bagi saya wajiblah , sebab kat situ boleh tengok perkembangan baby . saya scan detail kat hospital . doktor sahkan baby kecik . dulu masa first baby saya tak buat pun detail scan , saya tak tahu yang sulung tu pun kecik , sampai meninggal dia dalam perut :') . sekarang Alhamdulillah doktor kata dia normal tapi kecik. esok tarikh masuk wad , dorang keluar kan baby awal katanya 😊 . doakan baby saya sihat dan selamat .

Septtnya detail scan lah yg paling penting utk bayi dpd scan scan yg lain. Sbb dlm scan ni u blh tahu perkembangan bayi dgn lebih terperinci mcm ada kecacatan ke, air ketumban ok ke x, perkembangan tulang, dan mcm2 lagi. Baik buat lah detail scan ni dpd pi buat scan scan yg mahal tu. Survey lah clinic mana yg blh buat detail scn dengan harga berpatutan. Ramai buat kesilapan dgn tidak membuat detail scan.

Boleh je takde masalah. Suami sy pun dia kata tak perlu. Dia jenis terima je apa2 pun. Tapi sy ada buat jugak masa dah 30w sbb cadang nak bersalin dkt pusat bersalin swasta tapi kena buat details scan dulu, takut ada complication ke kan. Tapi tak bersalin situ pun 😁 alhamdulillah baby okay je semua. Ape2 kena pikir positif je la, jangan stress2. In shaa Allah baby sihat je.

tak perlu pun biasanya sbb libatkn kos kan? detail scan leh thn rege brbnding scan2 lain. trpulang pd puan dan suami. klu sy sebaiknya buatlah. details scan ni utk lihat prkmbgn bayi scra mnyeluruh..mengesan sbrg mslh dan apa2 kmgkinan kta tahu dlu. klu boleh diatasi. yg pnting puan jd pemakanan.. jg ksihtan..doa yg baik2 sja utk baby dan moga dprmudahkn sglanya.

Boleh je klu xnk buat pun. Klu ada duit lebih buatlah. Bagus juga. Actually details scan ni utk tahu lebih mendalam tntg kesihatan kandungan. Tp klu ibu x berkemampuan, jgn stress. Sy nk bgtw yg ada je org yg masa scan detail nmpk ada kecacatan tp bila beranak ok normal sj. Solat hajat byk2 minta ibu n kandungan sihat 😊

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan