16 Balas

Alhamdulillah mak saya datang tolong masak. saya okay kalau makan makanan mak masak. yg lain2 mmg survive roti, milo, 100+, air mineral. 2 minggu lepas dr kat kkia bagi ubat tahan muntah sbb dah teruk sgt weight loss. 8kg dalam masa 5-6 minggu. ye lah duk makan muntah makan muntah. Alhamdulillah lepas mkn ubat tu, rasa mcm normal sgt. minum air biasa pun boleh dah. pastu sekali makan pedas pun boleh! tapi mak saya x suka saya amik sbb dia takut effect baby. Kakak saya dulu survive maggie. sbb dia x muntah mkn maggie. cumanya dia makan 2-3 kali seminggu. yg lain auto muntah. dan kakak saya alahan teruk sampai dia beranak baru stop muntah. Kawan saya kata air kelapa mujarab bagi dia. tapi saya x berani sbb tgk org kata air kelapa 1st trimester x bagus. so saya pun x try air kelapa. saya suggest sis jumpa doctor. kat klinik private, atau ke kat kkia ke.. cuba try mintak ubat tahan muntah ni. Harap membantu so far saya baru makan 4 biji dlm 2 minggu ni bila dah terpaksa.

inshaaAllah alahan tu tanda baby sihat org kata. yg penting make sure perut tak kosong. kalau x lalu makan nasi, makan roti. biskut pun boleh. kalau x makan buah2. atau salad campur(cuci bersih dulu salad2 tu). kalau x lalu juga makan bihun. atau kurma. yg penting sis kene cari 1001 cara utk makan. kalau xde gdm, minum je milo. kalau boleh minun susu, minum susu. yg penting jgn biar perut kosong. mcm sy, kalau perut kosong dah masuk angin, lagi rasa nak muntah. so sy make sure sy takkan rasa lapar sepanjang hari. tp sy kawal lah apa yg sy makan. mcm setakat snacking2 ringan mcm buah2, susu, kacang2. biskut pun sy ambik juga tu kalau dah lapar yg sangat. apa2 pun smoga dipermudahkan urusan sis. tahan sikit je lagi ya. enjoy your moment time pregnant.

++ atau kalau sis rajin sikit buat air buah. air smoothie ke. buat air cocktail ke (kalau xde gdm). sy cari mcm2 resipi di google yg kreatif2 yg kdg2 kite x terpikir nk buat utk pastikan perut sy tak kosong tp dlm masa sama sy control lagi gula dlm pemakanan sy. nasi sy kurang makan time alahan. tp bubur sy boleh makan. haa yg penting sis cuba utk makan k. keep fighting sis!!

Ada orang kata minum air sunquick tapi saya minum muntah jugak. Walaupn air gas tak elok tapi air tu je yg boleh buat hilang loya. Air kosong pulak kena sejuk baru boleh telan. Saya makan je apa yg saya rasa nk makan. Kalau muntah pn takpe yg penting kita cuba untuk makan sbb tktahu apa yg kena dgn tekak. Harini makan ok tiba esok makan muntah pulak. Saya hadap je alahan ni as long as tak dehydrate. Masa week 12 saya dpt ubat tahan muntah dari doc sbb saya mengadu alahan teruk. Tapi week 13 tu alahan slowly hilang n selera makan bertambah pulak. Ubat tahan muntah pn banyak lagi 😂

setiap org alahan lain2..adik ipar sy mcm sis..mmg xmkn smpai kena tahan wad sb asyik muntah..kt sna doc msuk air sb dehidrate..check baby alhmdlh ok..yg penting kena paksa makan sb smpi satu tahap alahan tu akn brhenti..mcm sy alahan 4bln kebwh ni je..cara sy elak muntah, sy pastikan perut xkosong..perut kosong ni msuk angin..angin xboleh keluar tu yg buat loya nk muntah..selagi boleh kentut or sendawa sy buat..elak mkn pedas or asam2 sb dia lg trigger..jd pedih hulu aty..so far just cari cara utk keluarkan angin dlm bdn je..sy notice loya akan kurg kalo bt mcm tu..

betul..kena pandai baca..agak2 dh lama xmsuk mkanan tu, dah kena start mengunyah biar la perut xrasa lapar lg pn..nk elak msuk angin pnye pasal 😆

masa alahan teruk sebelumnie saya makan ap yang tekak Saya bolee terima.Minum pulak,Saya banyak minum air buah sebab Saya pun memang xbolee telan airmasak langsung.Kuatkan semangat ye sis,Ini pengorbanan kita.Ad yang cakap kalau alahan teruknie tanda baby kita sihat & kuat 🥰Saya alahan teruk macam sis dari 8w sampai 15w.Alhamdulillah lepas 15w alahan beransur pulih.Harap sis pun begitu.Moga dipermudahkan

Saya pun tengah alahan teruk. Bila alahan otometik air masak saya rasa jd tak sedap.... tekak saya boleh telan air manis. Tp kan tak bagus untuk kita tengah pregnant. Saya kuatkan diri minum air masak panas2... lepastu baring. Kalau tak mmg saya muntah kan air tu semula. Semoga sis terus kuat lawan alahan ye. Kita ibu yg kuat untuk anak anak 🤰🏻

kalau alahan pagi2 tu perkara biasa sis, tetapi sis mesti makan nasi dan sup sayur telor masin utk memberi tenaga.sis cubalah.air jus lemon.makan buah betik.kalau malam sis makan bubur campur isi ikan dan hirisan halia dan serai memang baik utk kesehatan aroma nya pun mesti tenang sj🥰🥰🥰🥰 makan time suam memang sehat

saya dah 10w lnsg xbleh buat apa ..teruk giler alahan kali ni...bau mknn muntah...apatah lg nk mkn...sy mkn asam, milo, biskut...tu pn keluar balik...sampai lembik badan...

Saya ambik esp shaklee + performance drink untuk kekal bertenaga sepanjang trimester 1 + 2 sebab alahaan teruk sangat. Asal makan memang confirm akan keluar balik☺

Makan buah buahan. Minum air jus jus tapi kurang gula Alhamdulillah survive drpd awal sampai 3bulan. Saya nak masuk 4 bulan slow slow boleh telan nasi dengan lauk

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan