28 Balas

InsyaAllah xde msalah...sbb m.cik sy pantang sndiri ank kembar..xde masalah...sbb bantuan suami + nurse KK yg akn dtg cek kita msa tempoh pantang...jnji ckup rehat, mkn ubat/vit ckup...jgn stress😎

VIP Member

Suami kena amik peranan penting. Tolong isteri mandikan anak, sediakan persiapan isteri, makan isteri. Kerja2 rumah biar suami handle. Bila puan dah kuat sikit, bole dah handle. Bole minta nasihat dari org terdekat

Tulah sy hrp sgt suami dpt cuti dan bntu sya

Saya pantang sendiri je sis.. Alhamdulillah semuanya baik2.. Kakak saya jaga saya dan baby.. Saya xda suami.. Tp saya kuatkan semangat saya sebab alhamdulillah baby sihat walafiat❤️ kuatkan diri ya sis..

Saya pantang sendiri dari anak 1st sampai la anak ke4. Suami yg bantu uruskan semuanya. Kena pandai kawal emosi dan minta bantuan suami supaya emosi sentiasa stabil.

yg penting suami sgt membantu dan sgt mberi kerjasama..InShaAllah tak mroyan..kalau sulung sorang2 kmungkinan meroyan tu ade..sbb lain org lain cara dan lain badan..

Tak jugak.. Semua atas diri sendiri.. And suami kena sentiasa support.. Kalau ada xkena. Bgtw terus suami n jgn pendam.. Sy anak first pantang rumah sendiri..

Tq sis..

InsyaAllah klu tahu tanggungjawab bila dh jadi ibu ni... Xde la sampai nk meroyan.. Klu rasa letih, xyah buat.. Buat ape yg penting je..

Sy anak sulung pantang sendiri..ok je..coming soon akan deliver anak kedua pun pantang sendiri jugak

tak cukup rehat tu yang bikin emosi...semoga husband puan banyak membantu...kalau boleh harus ada peneman...

Meroyan tu melayan perasaan terlampau..byk fikir n myb bnyk naggis sebab berpantang kena happy n selesa

Oo..

Soalan popular

Artikel Berkaitan