24 weeks ?

Berat Saya Naik Dua Kilo Dah Sekarang Ni.. Risau Nurse Marah.... Maklumla Duduk Diam Kat Rumah... Perintah Berkurung... Lapar Je Makan

25 Balas
Tulis jawapan

Saya naik 3 kilo bulan ni, g checkup nurse cakap sebulan berat kita spatutnya naik 400 gram lebih je.siap kena jumpa doktor,x pasal2 2 minggu lagi kena jumpa nurse sbb nak monitor berat naik lagi x, kalau naik lagi x tahu la, mungkin kena minum air gula lagi skali..πŸ˜₯ skrg kena control mkn, bnyakkan mkn buahπŸ‘

Baca lagi

Dari awal mengandung sampai skrg dh msuk 32 weeks... X pernah x naik 2 kg... Tiap kali checkup memang refer doc... Doc pun x boleh buat apa... Selagi yg lain ok... Bp ok... Doc & nurse cuma tgkkn berat je... 🀣🀣🀣🀣

Sama lah saya. Dua minggu mesti naik 2kg. Sebelum pkp lagi 🀭 Adoii tak larat dah nak continue check bp. Masuk ni dah 3kali continue check bp. Tambah skrg tengah pkp lagi la πŸ˜‚dok rumah keje ke dapur ja haa πŸ₯΅

Makan je but choose the healthy one! If no allergic with nuts you can make it as healthy snacks. Combine with greek yogurt and fresh fruits πŸ˜‹ Good for your baby too! Btw, enjoy your pregnancy journey 😊

Pernah macam ni time mengandung. Sebulan naik 5kg terkejut nurse apa sy makan. Smpai naik mendadak berat. Tapi okey jer tak marah pun cuma tegur je. Sy bersalin pun berat baby 3.9.

4y ago

Normal sis.

Kdang jeles dgn ibu2 yg jenis makan je berat naik cepat jee🀭 saya ni dr anak pertama, berat naik berapa kilo je, dh bersalin kembali ke asal balik tak membesar besarπŸ˜…

sy kne dah rtu . 2 mggu naik 2kg . trus kne refer ke dr . pastu dpt plak appt cek bp . 2 hari skli . mggu dpn kne cek gula plak . aihhh . pnangan covid pnye psal ni .

Jaga bp, jaga bsp, insyaAllah nurse tak marah.. saya biasa naik 4kg dlm masa sbulan.. seminggu ulang alik klinik check bp.. nurse risau ada simptom sawan ja

Sy lg la 2 mnggu 3kg naik haha..lps dh msuk 32w ni berat dh maintain nurse ckp puji bgus sbb dh byk nau naiknya...dri berat sy 37kg skng dh 50kg😁

4y ago

Untung ny.. sy dr 39kg naik 49kg da skrg.. bru 28weeks..huhu

Jgn risau sis,sy 4org ank dr 39kg ke 60kg, yg ke 5 pula berat 48kg naik hgga 64.5kg sis,takda pun nurse marah.Yg penting takda diabetes.